Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Katër përdorime të tjera të shkumës së rrojes që nuk i dini

Tags: tatildelaquo

Shkumën e rrojes mund ta përdorni edhe si agjent pastrimi në shtëpi.

Njëkohësisht do të kurseni të holla, sepse shkuma do t’i zëvendësojë disa agjentë të zakonshëm të pastrimit.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • Studimi/ Të martuarit janë më të lumtur se beqarët

  • Nuk ishte pjesë e ‘Shiko kush luan’, Arbana Osmani ka diçka për të thënë

  • Rovena Dilo: Si mund ti thuash ‘divë e skenës’ një këngëtareje 20 vjeçe?

Shkuma e rrojes një pastrues për njollat.

Ja cilat janë katër përdorimet gjeniale të shkumës së rrojës në shtëpinë tuaj.

1. Mënjanoni njollat nga rrobat dhe qilimat

Fshini njollat me një leckë të lagësht dhe fërkoni me shkumë rroje dhe lëreni të veprojë për dhjetë minuta.

Shpëlani me ujë të ftohtë dhe njolla do të zhduket krejtësisht.

rrojes

2. Lustroni edhe pasqyrat

Shkuma e rrojes jo vetëm që i pastron pasqyrat, por edhe e parandalon mbetjen e avullit në to pas dushit.

3. Pastroni pllakat e banjës

Spërkateni shkumën nëpër pllaka dhe lëreni të veprojë për disa minuta.

Nëse është e nevojshme, njollat “kokëforta” pastroni me furçë dhe fshini pllakat me një leckë të lagur.

4. Dezinfektoni duart

Shkuma e rrojës mund të jetë po aq e dobishme dhe ndonjëherë edhe më praktike se antiseptikët ose dezinfektuesit e duarve.

Vendosni shkumë në pëllëmbë, fërkoni ato dhe fshini me peshqir, shkruan telegraf.

www.lajm-shqip.com

24.12.2017

The post Katër përdorime të tjera të shkumës së rrojes që nuk i dini appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Katër përdorime të tjera të shkumës së rrojes që nuk i dini

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×