Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Lulzim Basha: Shkaktari i vdekjes të Florencit, po hesht!

Ndaj kësaj humbjeje të madhe ka reaguar edhe Lulzim Basha. Duke thënë se vdekja e tij është një lajm i kombshëm për çdo shqiptar.

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Basha shprehet se “përgjegjësi dhe shkaktari kryesor i gjendjes jo të mirë ku fëmijët po largohet ilegalisht po hesht edhe sot për vdekjen e Florencit”.

Të ngjashme mund të  lexoni:

  • Vdekja e Florenc Beqirajt/ Berisha dënon aktin, ka dhe një mesazh
  • Familja e Florencit i bën thirrje shqiptarëve: Nesër tek Piramida!

Reagimi i plotë i Lulzim Bashës:

“Vdekja tragjike e 23 vjecarit Florenc Beqiraj në burgjet franceze është një lajm i kobshëm për cdo shqiptar. Kur në mbarë Europën të rinjtë bashkohen në vatrat familjare per festat e fundvitit.

Mijera te rinj shqiptare detyrohen te largohen ilegalisht nga familjet e tyre ne kerkim te deshperuar te mundesive qe vendi i vet nuk ua ofron.

Shkaktari dhe pergjegjesi kryesor i kesaj gjendje heshti edhe sot per vdekjen e Florencit 23 vjecar. Sic hesht cdo dite per largimin masiv te shqiptareve.

Si qindra mijëra bashkqytetare bashkohem me dhimbjen e familjareve dhe miqve të Florencit. Duke ju shprehur ngushellimet dhe solidaritetin tim njerezor dhe familjar.

Zoti i dhente Florencit paqen e përjetshme, familjareve forcën e domosdoshme. Dhe ne të gjithëve kurajon për tu perballur me të vërtetat e dhimbshme dhe për tu ngritur mbi të keqen!”

www.lajm-shqip.com

23.12.2017

The post Lulzim Basha: Shkaktari i vdekjes të Florencit, po hesht! appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Lulzim Basha: Shkaktari i vdekjes të Florencit, po hesht!

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×