Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Polica arreston Sali Lushën për protestën, ja çfarë bën Stresi më pas te Drejtoria e Policisë

Të gjithë ata që menduan se pas protestës së sotme të Opozitës para Parlamentit, do të kishte qetësi, e kanë pasur gabim.

Të ngjashme mund të lexoni:

•Mesila Doda: Shteti sot pushoi së ekzistuari përfundimisht!

•Protesta e opozitës/ Pamja që po bën xhiron e Botës…

Kjo për faktin se me të rënë mbrëmja, policia ka nisur një fushatë arrestimesh të personave të cilët ishin të përfshirë në këtë protesën.

Mes të shoqëruarve në orët e vona të mbrëmjes së sotme ishte edhe Sali Lusha.

Një nga sipatizantët e njohur të Partitsë Demokratike. Njëkohësisht edhe i njohur së fundmi edhe për faktin se është babai i reperit Stresi.

Me të marrë lajmin e shoqërimit të të atit në polici, Stresi, ka vrapuar menjëherë te Drejtoria e policisë. Aty ku janë grumbulluar të shoqëruarit.

Por ajo që nuk pritej ishte fakti se protesta e reperit problematik shqiptar ishte shumë civile. Madje në prononcimin për News 24, ai u tregua shumë qytetar dhe elokuent në kërkesat e tij.

“Babain tim e kanë shoqëruar vetëm e vetëm se ka marrë pjesë në një protestë të ligjshme. Po na sulmojnë politikisht. Ai nuk ka bërë asgjë. Ai ishte në një protestë të ligjshme, ku duhet të marrin pjesë i gjithë qytetarët për të mbrojtur të drejtën e tyre. Jam këtu me vëllanë dhe po presim ti lirojnë. Ndërkohë që ju bëj thirrje të qëndrojnë fort …”, u shpreh Stresi.

www.lajm-shqip.com

18.12.2017

The post Polica Arreston Sali Lushën për protestën, ja çfarë bën Stresi më pas te Drejtoria e Policisë appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Polica arreston Sali Lushën për protestën, ja çfarë bën Stresi më pas te Drejtoria e Policisë

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×