Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Veprimi heroik e 8-vjeçares, i shpëton jetën motrës së vogël…

Veprimi heroik e 8-vjeçares, i shpëton jetën motrës së vogël…

Të ngjashme mund të lexoni:

• Leo, ja si veproi 6-vjeçari kur mëson se e ëma ka vdekur

• Vogëlushi përlot të gjithë me letrën e tij: Telashet që kam kaluar…

Veprimi heroik e 8-vjeçares

Një nxënëse tetë vjeç ka shpëtuar jetën e motrës së saj më të vogël, kur ajo po mbytej me një copë çokollatë.

Këtë veprim ajo e bëri duke përdorur një teknikë që e kishte mësuar në televizor.

Sipas ‘Daily Mail’ nëna e saj, Jackie Nelson, sapo i kishte dhënë të bijës 1-vjeçare, një pjesë të vogël çokollate, para se të largohej nga vendi ku po qëndronin vajzat e saj të vogla.

Ajo dëgjoi kollitje, por mendoi se s’kishte gjë për t’u shqetësuar.

Derisa dëgjoi vajzën më të madhe të thërriste e shqetësuar.

Jackie u kthye në katin e poshtëm dhe gjeti foshnjën duke luftuar për të marrë frymë.

Dhe motrën e saj, e cila godiste 1 vjeçaren lehtas në mënyrë të përsëritur.

Disa sekonda më vonë, vogëlushja volli dhe copa e çokollatës doli nga stomaku i saj.

Jackie tha se vajza e saj dëshiron të bëhet mjeke në të ardhmen, prandaj ajo ndjek shumë emisione të lidhura me mjekësinë.

Dhe ndoshta kjo e ka bërë atë të aftë të shpëtojë jetën e motrës më të vogël.

15.12.2017

www.Lajm-Shqip.com

The post Veprimi heroik e 8-vjeçares, i shpëton jetën motrës së vogël… appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Veprimi heroik e 8-vjeçares, i shpëton jetën motrës së vogël…

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×