Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Termat më të kërkuara për vitin 2017? Google tregon listën…

Termat më të kërkuara për vitin 2017? Google tregon listën…

Domeni më i njohur i internetit publikoi bilancin e vet për vitin 2017 ku temat më të njohura janë uragani Irma e ndjekur nga dy smartfonët e Apple-it.

Të ngjashme mund të lexoni:

Risi/ Kufjet e reja të Google përkthejnë çdo gjuhë në kohë reale

Më pas vijnë personazhet më popullore. Njëri për anën e tij negative, Matt Lauer, i akuzuar për përdhunim dhe abuzime seksuale në SHBA. Tjetra është Meghan Markle, e fejuara e princit Herri.

-Persona:

1) Matt Lauer 2) Meghan Markle 3) Nadia Toffa 4) Harvey Weinstein 5) Kevin Spacey 6) Gal Gadot 7) Melania Trump 8) Floyd Mayweather 9) Michael Flynn 10) Philippe Coutinho

-Lajme:

1) Uragani Irma 2) Bitcoin 3) Sulmi i Las Vegasit 4) Koreja e Veriut 5) Eklipsi diellor 6) Uragani Harvey 7) Manchester (sulmi në koncertin e Ariana Grande-s) 8) Uragani Jose 9) Uragani Maria 10) Gjirafa April

– Aktorë:

1) Meghan Markle 2) Kevin Spacey 3) Gal Gadot 4) Louis C.K. 5) Bill Skarsgård 6) Millie Bobby Brown 7) Tom Holland 8) Kaley Cuoco 9) Saoirse Ronan

– Teknologjia:

1) iPhone 8 2) iPhone X 3) Nintendo Switch 4) Samsung Galaxy S8 5) Xbox One X 6) Nokia 3310 7) Razer Phone 8) Oppo F5 9) OnePlus 5 10) Nokia 6

-Zgjedhjet:

1) Francë 2) Gjermani 3) Mbretëri e Bashkuar 4) Uttar Pradesh 5) Zgjedhje në Gjeorgji 6) Montana 7) Zgjedhje në British Columbia 8) BMC 9) Zgjedhje rajonale në Sicili 10) Holandë

-Ngjarje sportive:

1) Wimbledon 2) Super Bowl 3) Mayweather vs McGregor 4) Tour de France 5) Botërori i bejbollit 6) Australian Open 7) US Open 8) Kupa e konfederatës së FIFA-s 9) Playoffs i NBA 10) UEFA Champions League

-Vdekjet:

1) Tom Petty 2) Chester Bennington 3) Chris Cornell 4) Bill Paxton 5) Hugh Hefner 6) Aaron Hernandez 7) Lil Peep 8) Mao Kobayashi 9) Charlie Murphy 10) David Cassidy Seriale dhe shows të TV 1) Stranger Things 2) 13 Reasons Why 3) Big Brother Brasil 4) Game of Thrones 5) Iron Fist 6) Bigg Boss 7) Riverdale 8) American Gods 9) The Kapil Sharma Show 10) Mindhunter

-Receta:

1) Gjoks pule 2) Mish i grirë 3) Pogaça (bukë turke) 4) Tost francez 5) Kek tarifi (tortë) 6) Kofshë derri 7) Spagheti me kungull 8) sallatë me lakër 9) Pesto 10) Brumë për ushqim japonez

www.lajm-shqip.com

14.12.2017

The post Termat më të kërkuara për vitin 2017? Google tregon listën… appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Termat më të kërkuara për vitin 2017? Google tregon listën…

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×