Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Hekimhan Nerede, Hangi Şehirde

Doğu Anadolu Bölgesi’nde Malatya iline bağlı bir ilçedir. ‘’Hekimin hanı’’ ismiyle anılmış fakat daha sonrasında zamanla Hekimhan olarak değişip, bu şekilde kalmıştır.

Tarihte de günümüzde de ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Ulaşımın tam içinde olmasından dolayı her zaman diliminde uygun bir konaklama bölgesi durumundadır.

Bu ilçenin en büyük gelişimi şüphesiz Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksek Okulu’nun açılmasıdır. Öğrenci gelmesi ile birlikte ilçe gelişmişlik göstermiştir. Öğrencinin olduğu yerler ekonomik ve kültürel açıdan bu gelişmeyi her zaman yaşarlar. Hekimhan ilçesi de bu şanslı yerlerden biri olmuştur.

Bizlere Hekimhan ilçesinin kuruluş ve tarihi bilgilerini kanıt niteliğinde sunan Taşhan, bu ilçededir. Üç adet kitabe barındırır. Selçuklular Devri’ne ait tarihi bizlere buram buram yaşatır. Ayrıca hanın bazı bölümleri günümüzde iş yerleri olarak kullanılmaktadır. Zaten bu bölümler tarihte de devlet iaşe konağı olarak kullanılmıştır. Bu açıdan turizm konusunda da seçilen bir ilçe olarak tarihin yaşanabileceği güzel bir yerdir.

Hekimhan Hangi Şehirde

Hekimhan Hangi Şehirde

Hekimhan Nerede

Hekimhan Nerede

Hekimhan

HekimhanThis post first appeared on Gezilecek Yerler, please read the originial post: here

Share the post

Hekimhan Nerede, Hangi Şehirde

×

Subscribe to Gezilecek Yerler

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×