Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kapalı Devre Kamera Sistemleri ve Fiber Ağlar

Merhaba,

Bir önceki yazımızda Fiber Optik yapıların kamera sistemlerinde kullanımına basit şekilde giriş yapmıştık, bu yazımızda daha detaylı bakmaya başlayacağız.

Fiber optik ağlar yüksek band genişliği sağlaması nedeniyle günümüzde görüntüleme sistemlerinde yaygın biçimde kullanılmaya başlanmıştır tabi buna iten sebeplerin başında maliyetlerin ucuzlaması gelmektedir.

Basit bir kamera sisteminde kamera ve kayıt cihazı arasında aktif bileşen çok fazla bulunmaz kablolamalar aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yapılır.

şekil 1 : basit analog alt yapı şeması

Analog kamera sistemlerinde kablolama çok fazla işçilik ve maliyet gerektirdiğinden uzun mesafelerde fiber alt yapı ile analog görüntüler taşınmaktadır. Bu tip dönüştürücüler analog sinyali decod ve encod eden bir çift cihazdır. Bu cihazlar 4-8-16-32-64 ‘lü analog giriş ve çıkışlara sahip ayrıca üzerinden tek yönlü yada çift yönlü ses ve ptz kamera kontrolleri için data taşıyabilmektedirler.

Bir sonraki makalemizde analog kamera sinyallerinin fiber hatlar üzerinden nasıl çalıştığını anlatmaya çalışacağız. Fiber optik ile ilgili bilgiler için fiber optik dağıtım ağları yazımızı okuyabilirsiniz.
This post first appeared on Fiber Optik Sonlandırma Ve Test Bloğu | Fiber Op, please read the originial post: here

Share the post

Kapalı Devre Kamera Sistemleri ve Fiber Ağlar

×

Subscribe to Fiber Optik Sonlandırma Ve Test Bloğu | Fiber Op

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×