Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Facebook veya Twitter’ınız hack’lendi sorusuna yanıt bulun

Gittikçe artan sosyal ağ kullanımında hacklenme korkusu var. Facebook, Twitter gibi hesaplarınızın hack’lenip hack’lenmediğini anlamanın yolu nedir? 

Sosyal ağlarınıza sizden başkalarının oturum açtığından şüpheleniyorsanız, hesabınızda olup bitenleri yakından incelemeniz gerekiyor. İşte Twitter ve Facebook‘ta hack’lendiğinizi anlamanın yolları.

Twitter

twitter_hack

Twitter’da oturum açma geçmişini görmek için Ayarlar > Twitter Verlerin Yolunu Takip Edin. Bu bilgilere ulaşmadan önce parolanızı girmeniz istenecek. Açılan listede Twitter hesabınızla ilişkili tüm cihazları ve izin verdiğiniz üçüncü parti araçları göreceksiniz. Hesabınıza bir başkasının girip girmediğini anlamak için Twitter.com ibaresini arayın.

Listedeki uygulamalara verdiğiniz izni geri çekmek için Ayarlar > Uygulamalar yolunu Takip Edin.

Facebook

facebook_hack

Facebook’ta benzer ayarlara ulaşmak için Ayarlar > Güvenlik > Giriş Yaptığın Yer Yolunu Takip edin. Düzenle’ye tıkladığınızda Facebook hesabınızda etkin olan tüm oturumları görebileceksiniz. Buada Tüm etkinliği sonlandır üzerine tıklayarak aktif tüm oturumları kapatabilir veya oturumları tek tek sonlandırabilirsiniz.

Facebook’ta dilerseniz tanınmayan bir cihaz veya web tarayıcısından oturum açıldığında uyarı da alabiliyorsunuz. Bunun için aynı sayfada Giriş Uyarıları’na gidin ve hangi tür uyarı alacağınızı seçin.

Facebook veya Twitter’ınız hack’lendi sorusuna yanıt bulun yazısı ilk önce DersBilgisayar üzerinde ortaya çıktı.This post first appeared on Ders Bilgisayar - Bilgisayar Dersleri Yardımcısı, please read the originial post: here

Share the post

Facebook veya Twitter’ınız hack’lendi sorusuna yanıt bulun

×

Subscribe to Ders Bilgisayar - Bilgisayar Dersleri Yardımcısı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×