Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

E-Devlet 2019 Hizmetleri Ne Olacak?

Türkiye’de bürokrasinin yükünü vatandaşlar için E-Devlet oldukça kolaylaştırıyor. 2019 yılı içinde E-Devlet üzerinde yapılması planlanan ve var olanlara ek gelecek hizmetleri Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan açıkladı.

2019’da E-Devlet’e hangi hizmetler eklenecek?

E-Devlet hizmeti ile ilgili bir takım önemli açıklamalarda bulunan Bakan Turhan, 2019 yılından itibaren söz konusu hizmet üzerinden vergi borcu, trafik cezası, muayene sigorta bilgileri gibi farklı kamu kurum ve kuruluşlarındaki bilgilere Tek Bir Hizmet üzerinden erişebileceğini müjdeledi.

Söz konusu konu hakkında ise açıklama yapan Bakan Turhan açıklamasında; ” Hizmete kayıtlı kullanıcı sayısında 40 milyon olan yılsonu hedefimizi, 1 Aralık itibarıyla aştık. e-Devlet Kapısı’nda 4 binden fazla elektronik hizmeti kullanıcılarımıza sunuyoruz. Bu yıl toplam hizmet kullanım sayısı, 2 milyar 527 milyon 133 bin 163’e ulaştı.

2019’da e-Devlet Kapısı’na hizmet entegrasyonlarımız hızla devam edecek. Gelecek yıl kullanıcıların araçlarına ait vergi borcu, trafik cezası, muayene, sigorta bilgileri gibi farklı kamu kurum ve kuruluşlarındaki bilgilere tek bir hizmet üzerinden erişebilecek” ifadelerine yer verdi.

Son dönemde, hizmet skalasını iyice genişleten sisteme, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz Kasım ayında pasaport ve sürücü belgesi başvuru durumu sorgulama hizmeti kullanıma sunulmuştu.

E-Devlet Giriş nasıl yapılır?

Şifrenizi aldıktan sonra sisteme ilk kez giriş yapmanız istenecektir. Bu adresten sisteme giriş yapabilirsiniz. Sağ üst köşede bulunan “Giriş” sekmesinden sisteme ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkan Login ekranında TC. Kimlik numaranızı ve PTT’den size verilen şifreyi yazmanız gerekiyor.

İlk kez hizmete giriş yaptığınızda ise ek olarak sizden kendi şifrenizi oluşturmanız isteniyor. Bu şifreyi de belirledikten sonra, özgürce site içerisinde dolaşabilirsiniz. Sistem üzerinde alt-üst soy bilgisini öğrenme, SSK hizmet dökümü, SSK sorgulama, Giriş maaş sorgulama, İşsizlik ödeneği sorgulama ve daha birçok hizmetten yararlanabilirsiniz.

The post E-Devlet 2019 Hizmetleri Ne Olacak? appeared first on DersBilgisayar.This post first appeared on Ders Bilgisayar - Bilgisayar Dersleri Yardımcısı, please read the originial post: here

Share the post

E-Devlet 2019 Hizmetleri Ne Olacak?

×

Subscribe to Ders Bilgisayar - Bilgisayar Dersleri Yardımcısı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×