Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

LCD Ekranlarda Parmak İzi Tarama

Parmak izi daha önce OLED ekranların altına yerleştirilişti. Parmak izi sensörleri, yeni teknoloji ile birlikte LCD ekranların altına da girmeye başladı. 

Synaptics ve Vivo, bir akıllı telefonun OLED ekranının altında yerleştirdikleri Parmak Izi tarayıcısı teknolojisini CES’te ortaya çıkarmış ve dikkatleri üzerine toplamıştı. Şimdi ise Japan Display Inc. (JDI), bunu LCD ekranlar için yapan kendi teknolojisini ortaya çıkardı. Ama Japan Display’ın teknolojisinin farklı bir yanı da var.

JDI’nin Pixel Eyes teknolojisi kullanılarak, bir kapasitif Parmak izi sensörü ekranın tam da camının içine yerleştirilebiliyor. Teknoloji artık parmağınızı, içine sensör işlenmiş cam ekrana değdirdiğinizde parmağınızın çıkıntılarını anlayacak kadar gelişti. Teknoloji gelişmeye de devam edecek ve JDI, yakında bu sensörü esnek ekranlarda da kullanmayı umuyor.

Bu teknoloji insanın aklına hemen akıllı telefonlar ı getirse de, JDI her şeyden önce bir ekran firması, bu yüzden teknolojiyi akıllı araçlarda, bankacılıkta ve diğer IoT uygulamalarında da kullanmayı düşünüyor.

Sensörün boyutu 8mm x 8mm, bu yüzden LCD üretim sürecinde kolayca entegre ediliyor. Sensörün Mart 2019’dan önce OEM’lere sevk edilmeye başlanması umuluyor.This post first appeared on Ders Bilgisayar - Bilgisayar Dersleri Yardımcısı, please read the originial post: here

Share the post

LCD Ekranlarda Parmak İzi Tarama

×

Subscribe to Ders Bilgisayar - Bilgisayar Dersleri Yardımcısı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×