Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Windows 10 Bildirimleri Ekranda Kalma Süresi

Windows 10 ile gelen yeniliklerden biri de Bildirimler seçeneği. Bu seçeneği dilediğiniz gibi düzenleme imkanınız var ve bildirimlerin ekranda kalma süresini ayarlayabiliyorsunuz.

Windows 10, bildirimleri ve hızlı işlemleri bunlara anında ulaşabileceğiniz işlem merkezine yerleştirir. İşlem merkezini görev çubuğundan açmak için, işlem merkezi simgesine tıklatmanız yeterlidir. (Ayrıca ekranınızın sağ kenarından da çekebilir veya Windows logo tuşu Windows logo tuşu + A’ya basabilirsiniz.)

Windows 10’da ise Masaüstü’ne dair hemen her uygulamanın, güncelleştirmelerin, sistem taramalarının, mail ve takvimin de bildirimleri geliyor. Oturum açtığınız Microsoft hesabına ait mailler de Windows Posta uygulamasında açılıyor, ve doğal olarak mailler de bildirim merkezine geliyor, veya beklenmedik bir uygulama Bildirim merkezini ele geçirip orayı yüzlerce bildirimle işgal edebiliyor.

Bildirim Merkezi’nin tabi ki ayarları var ve istemediğimiz uygulamalardan bildirim gelmesini engelleyebiliyoruz. Yada hızlı işlem merkezindeki (sağ alta bulunan küçük kare butonlar) butonları değiştirebiliyoruz. Topluca, tek bir ayar ile uygulamalardan gelen bütün bildirimleri devre dışı bırakabiliyoruz. Sistem bildirimlerini de aynı şekilde kapatabiliriz.

Bildirimler ise Microsoft Mağazası ve 3. parti uygulamaların, Masaüstünde, Başlangıç ekranında ya da Kilit ekranında sağ alt veya üst köşede bir uyarı balonu ile olayları veya güncellemeleri size haber verme şeklidir.

Bu yazıda size bildirim kutularının ekranda kalış süresini nasıl ayarlayacağınızı anlatacağım.

Bildirimlerin ekranda kalma süresini 5 saniyeden daha düşük bir değere ayarlayamazsınız. Kayıt defterinde HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Accessibility\MessageDuration anahtarını kullanarak daha düşük bir değere ayarlasanız dahi bildirimler 5 saniye boyunca görüntülenmeye devam edecektir.

1- Ayarlar uygulamasını açın ve Erişim Kolaylığı/Diğer Seçenekler yolunu izleyin.

2- Açılan pencerede Bildirimleri şu süre boyunca göster seçeneğini genişletin ve dilediğiniz süreyi seçin.This post first appeared on Ders Bilgisayar - Bilgisayar Dersleri Yardımcısı, please read the originial post: here

Share the post

Windows 10 Bildirimleri Ekranda Kalma Süresi

×

Subscribe to Ders Bilgisayar - Bilgisayar Dersleri Yardımcısı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×