Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

“Euro 2016” i trukuar? 4 mijë njerëz të arrestuar për vënie bastesh. Është dhe Greqia e Italia …

Kampionati Europian “Francë 2016” është trukuar. Lajmin e bën të ditur INTERPOL që në një aksion disa ditor ka vënë në pranga 4 mijë persona. Mes të arrestuarave ndodhen shumë europian, disa prej të cilëve janë italianë.

Gjatë operacionit të zhvilluar në vende të ndryshme të botës, janë sekuestruar edhe 13 milionë dollarë. Qendra e basteve mësohet se ka qenë Azia, ku janë luajtur shuma të mëdha parash në ndeshjet e Euro 2016.

Në deklaratën e Interpol shpjegohet se operacioni është më i rëndësishmi i kohëve të fundit në fushën e sportit. Kinë, Francë, Greqi, Itali, Malajzi, Singapor, Tailandë e Vietnam. Këto janë disa prej shteteve ndërsa arrestimet janë bërë në vende të ndryshme të Europës e Azisë.

Operacioni ishte i koduar “Soga VI”, është shumë i rëndësishëm në luftën ndaj basteve ilegale, ka thënë kreu i Zyrës së Krimit të Organizuar në Hong Kong.

Në një tjetër operacion janë përfshirë vende të tjera si, Kamboxhia, Koreja, Filipine, Tailanda e Vietnami, ku është vënë në shënjestër shkatërrimi i rrjeteve ilegale online.This post first appeared on Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova, please read the originial post: here

Share the post

“Euro 2016” i trukuar? 4 mijë njerëz të arrestuar për vënie bastesh. Është dhe Greqia e Italia …

×

Subscribe to Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×