Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Tërhiqet Lulzim Basha, pranon negociata për propozimin hibrid të Nuland

Lulzim Basha k folur pas takimit në Kuvend me Ramën dhe Bashën.

Au shpreh se është rënë dakord që të emërohet nga 1 negociator për të rënë dakord për Propozimin Hibrid të Reformës.

Bashë është tërhequr kështu nga qendrimi i deritanishëm dhe ka pranuar të negociohet për Propozimin e Nuland.

“E vlerësoj si takim konstruktiv.

Në fund të takimit angazhuam nga një përfaqësues për të kërkuar zgjedhje mbi propozimin hibrid dhe rekomandimet e Komisionit të Venecias.

Për ne kjo është një sukses për mbylljen e Reformës në Drejtësi.

Oerd Bylykbashi ka plotfuqinë për të negociuar zgjidhjen.

Ne kemi propozuar një zgjidhje dhe kontributi ynë për ta sjellë propozimin hibrid brenda rregullave të Venecias ka qenë serioz”, u shpreh Basha.This post first appeared on Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova, please read the originial post: here

Share the post

Tërhiqet Lulzim Basha, pranon negociata për propozimin hibrid të Nuland

×

Subscribe to Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×