Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Këngëtari: 25-vjeçarja gjirokastrite më mashtroi në Facebook

Tags: tatildelaquo

Rastet e mashtrimit nëpërmjet rrjeteve sociale, kryesisht nga Facebook po rriten dita-ditës. Kohët e fundit janë denoncuar shumë të tilla, madje në disa prej tyre komunikimi në Facebook me njerëz të panjohur ka rezultuar të jetë fatal.

Mirëpo, rasti i mëposhtëm është terësisht i veçantë nga çfarë kemi dëgjuar deri tani. Pranë redaksisë Jetaoshqef.al ka shkruar një personazh i njohur publik, i cili është këngëtar. Këngëtari i martuar dhe me fëmijë ka vendosur të ndajë “historinë” e tij me një 25-vjeçare nga Gjirokastra, me të gjithë shqiptarët.

Siç ai është shprehur, arsyeja pse vendosi t’i bënte publike këto biseda kishte të bënte me thirrjen për t’u bërë të ditur të gjithë njerëzve, që të bëjnë kujdes nga të panjohurit, në këtë botë ku njeriu nuk ka respekt as për veten. Këngëtari, duke treguar gjithçka i kishte ndodhur, vendos të dërgojë edhe foto të bisedave që ka bërë me vajzën nga Gjirokastra.

Ja çfarë na shkroi ai:

“Prsh JOQ,po ju shkruaj me nje adrese fallso pasi jam i njohur publik dhe nuk doja qe ta prezantoja veten ne te tilla raste. Atehere po ju tregoj pak shkurt rastin konkret, Para afersisht 3 javesh me shkruan nje vajze nga Gjirokastra me inicialet A.L. Gjate bisedave te shumta ku shprehej qe gjoja me kishte qejf e me pas u dashurua pas meje (sipas saj) nderkohe qe ja kisha bere te qarte jam familjar dhe dicka e tille nuk mund te ndodhte,aq me teper per nje kohe kaq te shkrurter, me dergonte foto dhe video  nudo duke shpresuar se ndoshta do beja edhe une te njejten sjellje. Me pas me thote qe ishte e semure me “Kancer” por nuk kishte leke qe te merrte mjekime dhe me thene te verteten u preka shume dhe vendosa qe ta ndihmoja me aq sa kisha mundesi qe te kryente nje operacion por familjes se vet nuk ja kishte treguar kete gje (sipas saj) e pyeta sa leke i duheshin per operacionin por nuk dinte se sa te thoshte dhe aty e kuptova qe ishte nje mashtrim. Vazhdova te kembengulja ku i thashe thuaj edhe familjes sepse do te ndihmojne se te kan femije,por nuk pranonte. Me pas me thote qe une te genjeva,nuk jam e semure,nuk dija se cfare te mendoja,mu rrenqeth mishi nga stresi qe kalova edhe i kam thene ik mos me shkruaj me dhe e kam ofenduar me thene te verteten. A jo vazhdonte me arsyetime te kota qe nuk mund ta mbulonte nje mashtrim te tille Arsyeja qe mora guximin ta bej publike kete gje eshte qe tu bej nje thirrje te gjithe atyre personave te bejne kujdes me njerez te tille te panjohur,ka shume mashtrime ne kete bote te ndyre ku njeriu nuk ka respekt per veten qe e ben te semure me kancer e jo me te kete per dite tjeter,aq me keq kur nuk e njeh…. Ju lutem bejeni publik kete rast dhe per shkak qe nuk dua ta degjeneroj familjen e asaj femre te ndyre nuk po ja permend as emrin”.

Këto janë bisedat mes tyre, të  cilat tregojnë çdo gjë në detaje. Pak më sipër vetë këngëtari u shpreh se e kishte ofenduar vajzën, prandaj sharjet më të rënda janë bërë me “BRUSH”.This post first appeared on Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova, please read the originial post: here

Share the post

Këngëtari: 25-vjeçarja gjirokastrite më mashtroi në Facebook

×

Subscribe to Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×