Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Shenja e horoskopit që ka prirje të tradhtojë më shumë

Disa shenja kërkojn? emocione t? reja ose duan të shohin dhe të përjetojnë atë që nuk e kanë. Disa shenja t? tjera janë thjesht të pakënaqura me atë që ato e perceptojnë si një situatë aktuale negative dhe ndihen të vetmuar dhe të lënë pas dore.

Dashi

Shenja e Dashit përshtatet m? tep?r me kategorinë e emocioneve t? forta. Dash?t jan? shum? egoist? dhe kanë nevojë për vëmendje, por gjithashtu kan? edhe vet-vler?sim t? madh p?r veten. Shumë flirtime ndodhin vet?m p?r arsye emocionale ose p?r t? par? se sa t? pranuesh?m jan? p?r t? tjer?t. Edhe pse jan? shenjë zjarri, shumë Dash ia mbathin nga t?rheqjet emocionale t? ndaluara. Megjithat?, ata mund ta marrin n? konsiderat? tradhtinë, n?se mendojn? se partneri i tyr? ?sht? duke i tradhtuar.

Demi

Demi është i njohur për besnikërin? e tij, por ashtu si Dashi, ai mund të tradhtoj në qoftë se partneri është treguar i pabesë ose dyshohet se ka kryer nj? tradhti.  Një situatë negative për Demin është kur ata marrin pak dashuri, shum? pak prekje dhe jo mjaftuesh?m vëmendje. Kjo shenj? e dashur dhe e ndjeshme,  tradhton p?r t? plotësuar ndjenjën e vetmisë dhe neglizhencës.

Binjakët

Për Binjakët epshi nuk është motivi p?r t? tradhtuar, pasi t?rheqja intelektuale dhe bisedat intime jan? m? joshëse se sa marrëdhëniet seksuale. P?r k?t? shenj? q? nuk lodhet kurr?, edhe emocionet e forta dhe d?shira p?r t’i provuar ato vazhdimisht, jan? arsye q? mund ta çojn? k?t? shenj? drejt tradhtisë. Gjithashtu, kur Binjakët ndihen t? lënë pas dore dhe të vetmuar, ata dalin n? k?rkim p?r nj?r?z me interesa t? nj?jta p?r t? kaluar kohën.

Gaforrja

Gaforrja është një tjetër shenjë besnike, e prirur për udhëtime personale faji, kështu motivimi për të tradhtuar nuk është i lartë. Nëse jan? n? nj? marr?dh?nie, shpesh p?rfshihen n? romanca dashurore, ku kan? rolin e t? n?nshtruarit. F?mij?t e H?n?s kan? probleme me vetëvler?simin dhe janë tep?r t? ndikueshëm në qoftë se kanë nevojë t? mbushin boshllëqet, sa her? q? ndihen bosh.

Luani

Luani i guximshëm e adhuron emocionin e fort?. Luanët gjithashtu i p?rkasin kategoris? s? vetëvler?simit për shkak të nevojës për të qenë në qendër të vëmendjes. Nj? pakic? janë tradhtarë t? lindur. Meq?n?se ata mendojn? se jan? dashnorët m? t? mir? n? bot?, duan edhe ta provojn? k?t?. Luani është veçanërisht i prirur për të pasur një krizë t? mosh?s s? mesme, duke u tërhequr pas individëve simpatik të paktën 20 vjet më të rinj se Luan?t, sepse ata duan të ndihen t? rinj.

Virgjëresha

Kjo shenjë është një tjetër tradhtar potencial emocional. Në këtë këndvështrim, tradhtia nuk është diçka fizik, por një çështje mendore. Dihet q? shenja e Virgjëreshës është e prirur q? t’i mbaj ndjenjat e fajit m? gjat? se shenjat e tjera. Arsyeja q? mund ta shtyj? k?t? shenj? drejt tradhtisë, mund t? jet? fakti q? ata kan? provuar gjithçka p?r t? rregulluar marr?dh?nien e tyre dhe nga frustrimi k?rkojn? t? çlirohen n? nj? tradhti.

Peshorja

Peshorja pëlqen shum? q? t? k?naq? t? tjer?t. Personat e kësaj shenje kanë parime të forta, instinkte t? shëndosha dhe i marrin angazhimet seriozisht, kështu që ata nuk janë në krye të listës s? tradhtarëve t? mundshëm. Megjithatë, kjo është një shenjë që e ka të vështirë t? thot? JO dhe është një flirtues potencialisht i rreziksh?m. Peshoret kan? nevojë për dashuri dhe vëmendje. Ata fantazojn? dhe ?nd?rrojn? p?r të gjetur dashurin? e përjetshme, kështu që nuk do ta marrin leht? tradhtinë e çastit.

Akrepat

Ata janë misterioz? dhe pasionant?, marrin një goditje t? r?nd?, kur vjen puna për besnikërinë e tyre. Ata jan? tmerr?sisht seksualisht josh?s dhe do t? akuzohen p?r munges? besnik?rie, pavar?sisht n?se tradhtojnë apo jo. Akrepat i p?rkasin kategoris? s? nevoj?s p?r emocione t? forta dhe kënaqësisë p?r aktivitetet e ndaluara. Ata kanë nevoja t? m?dha fizike, t? cilat nuk mund t’i mbajn? gjithmon? n?n kontroll. Kjo është një shenjë tjetër q? i p?rgjigjet tradhtisë s? partnerit me tradhti, n? shenj? hakmarrje.

Shigjetari

Shigjetari është një tjet?r shenjë zodiaku që ka nevojë për t’u ndjerë i emocionuar. Ata gjithmon? jan? duke pyetur veten n?se diku n? horizont ?sht? nj? dashuri tjet?r, apo nj? aventur? pasionante q? t? merr frym?n. Ata mund t? futen n? telashe n?se nj? shikim romantik apo nj? flirtim i pafajsh?m kalon cakun dhe i çon drejt diçkaje m? shum?. Ata i z? paniku kur pasioni merr nj? form? m? t? rëndë, prandaj kjo është nj? nga arsyet pse ata do të përpiqen për të bërë gjënë e duhur në një marrëdhënie serioze.

Bricjapi

P?r Bricjapin mungesa e respektit dhe e dashuris? ndikon drejtpërdrejtë n? vetëvler?simin e tij. Disa prejtyre e konsiderojn? zbulimin e seksit si diçka t? keqe, por nj?koh?sisht edhe emocionuese. Shumica e Bricjapeve, megjithatë, shum? shpejt zbulojn? se shqetësimi i tyre i vazhdueshëm, b?n q? aventuara t? p?rfundojn? pa nisur akoma. Kjo është një tjetër shenjë q? e p?rjeton shum? ndjenj?n e fajit dhe është shumë e aftë për të kontrolluar pasionin “e ndaluar” t? tyre.

Ujori

Ujor?t kan? nevojë t? marrin shumë vëmendje dhe të ndihen të nevojsh?m. N? m? t? shumt?n e rasteve, Ujor?t jan? ata q? tradhtohen, për shkak se partnerët e tyre kanë nevojë për romancë. Ashtu si Binjakët, ata të përfshihen n? tradhti intelektuale apo situata tradhtie emocionale, në vend t? tradhtive seksuale me baz? fizike.

Peshqit

Motivimi i Peshqve është vetëvler?simi. Ashtu si Luan?t, ata do të mund të joshen në një situate krize t? mosh?s s? mesme. Kur ata e kuptojnë se jeta është e shkurtër, ata nuk duan të rriten m? dhe mund të pyesin veten, “Ku është magjia ?!” Dhe ashtu si Akrepat, Peshqit tërhiqen nga misteret dhe nga gjërat e ndaluara. Duke qen? p?rgjithmon? romantik?, ata mund të ndiejnë një si hallakatje të nxehtë p?r dikë q? sapo e kan? njohur, duke menduar se ?sht? fati i tyre i ri.This post first appeared on Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova, please read the originial post: here

Share the post

Shenja e horoskopit që ka prirje të tradhtojë më shumë

×

Subscribe to Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×