Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Të drejtat e autorit. Nora Istrefi në konflikt me Flori Mumajesin?

Nora Istrefi ka përfshirë së fundmi emrin e Flori Mumajesit si pjesë të autorëve të këngës “Sa t’kom dasht”. Është blogger-i, Olti Curri ai që e ka bërë të ditur këtë fakt, ndërsa ka risjellë edhe një historik të ngjarjeve që nga publikimi i këngës.

“Nora Istrefi më në fund shton në youtube emrin e Flori Mumajesit tek autorët e këngës “Sa t’kom dasht”…Refreni i këngës është kompozuar nga Mumajesi, por Nora në fillim nuk e përfshiu emrin e Florit tek autoret edhe pse opinioni publik dhe portalet on-line e denoncuan këtë padrejtësi. Të gjithë e dinin të vërtetën sepse refreni u be i njohur kohë më parë se ta përdorte Nora nga Bruno, këngëtar i Three Dots”, shkruan Curri.

Gjthsesi, nuk dihet nëse ka pasur ndonjë konflik mes dy këngëtarëve, por Nora dhe Flori kanë preferuar të mos prononcohen për këtë çështje.

 

 This post first appeared on Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova, please read the originial post: here

Share the post

Të drejtat e autorit. Nora Istrefi në konflikt me Flori Mumajesin?

×

Subscribe to Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×