Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Fjalimi prekës i mbesës së pishtarit të demokracisë në Shkodër përlot Bashën

SHKODËR- Kryeopozitari Lulzim Basha është përlotur sot gjatë fjalimit tejet prekës të mbesës së pishtarit të demokracisë, Besnik Cekës, Arba Kiço.

Basha i shoqëruar nga drejtues të tjerë të lartë të Partisë Demokratike dhe deputetë të opozitës, është emocionuar teksa në podium fliste mbesa e njërit prej të rinjve të vrarë para 25 vitesh gjatë demonstratës së 2 Prillit të 1991. Krah kreut të PD-së shfaqet dhe deputetja Jorida Tabaku, e cila duket po ashtu e emocionuar.

Arben Broci, Bujar Bishanaku, Nazmi Kryeziu dhe Besnik Ceka u vranë nga forcat e regjimit komunist gjatë protestave të prillit të 1991-it që shpërthyen në Shkodër.

 

 This post first appeared on Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova, please read the originial post: here

Share the post

Fjalimi prekës i mbesës së pishtarit të demokracisë në Shkodër përlot Bashën

×

Subscribe to Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×