Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Karanlık Web Nedir?


"Karanlık web" terimini birçok yerde duymuş olabilirsiniz, ancak bu terimin gerçekte ne olduğunu ve bunun sizin için ne anlam ifade ettiğini anlamanız biraz zor olabilir.

1-Genel Web

Çoğu insan, internet ve sosyal medya aracılığı ile alışveriş gibi şeyleri fazlasıyla yapıyor kafalarına takılan soruları arıyor ve sosyal medyada fotoğraf ve video paylaşıyorlar.. Bununla birlikte, bu eylemler internetin sadece %4'ünü kapsamaktadır.

2-Derin Web

Derin web, internetin bir tık ileri seviyesi olup, aslında internetin olanın yaklaşık % 90'ını kapsamaktadır. Bu siteler arama motorları tarafından dizine eklenmez, yani herhangi bir arama sonucunda görünmezler. Derin web şunları içerir:

-İç şirket siteleri
-Okul ağları
-Online veritabanları
-Üyelik gerektirmeyen web siteleri

3-Karanlık Web

Derin web'den sonra ise karanlık web geliyor! karanlık web gerçek bir yer değil, yani daha gizli  bir ağ.

Buradaki ziyaretçiler, ziyaretçilerin gerçek kimliklerini gizlemek amaçlı gizli yazılımlar (programlar) kullanmaktadırlar. Dünya genelinde bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, IP adresleri bilgisayarınızdaki çevrimiçi etkinliğini izleme görevi görür. Ancak, karanlık web'de, gizleme yazılımı etkinleştirildiğinde, bir bilgisayar, dosya hedefine rastgele bir yol alır, sonuçta, hem konum hem de kimliği gizlemek için bir dizi şifrelenmiş bağlantı etrafında hareketlenir..

Karanlık Web Neden Suçlularla Popüler?

Gizli doğası ve anonimliğini korumak için özel uygulamaları kullanması nedeniyle, karanlık web'in her türlü yasadışı faaliyetin (veri ihlali veya kesmek gibi yöntemlerle çalınan kişisel bilgilerin trafik işlemleri dahil) olabileceği sizleri hiç şaşırtmasın.

Peki, Kendinizi Karanlık Web'den nasıl koruyabilirsiniz?

Bir veri ihlaline benzer bir şey olmadıkça ve bilgilerin çalındığı bildirildikten sonra insanlar genellikle karanlık web'den endişe duymazlar. Hackerlar, bilgilerinizi elde etmek ve bunları satın almak isteyenlere satmak için her zaman en yeni şeyleri denemek için karanlık web'den bilgilerinizi uzak tutmanın başarısız olmamış bir yolu yoktur; ancak, bilgisayar korsanlarının kendilerine ait olan kırmızı bayrakları aramaya dikkat etmeniz de mümkündür.


This post first appeared on Mcs Medya, please read the originial post: here

Share the post

Karanlık Web Nedir?

×

Subscribe to Mcs Medya

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×