Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Facebook, Messenger için yeni geliştirilmiş gerçeklik efektleri sunuyor


Facebook , Messenger için şirketin "dünya efektleri" olarak adlandırdığı ve temelde kullanıcıların gerçek zamanlı 3D nesneleri kamera çerçevesindeki fotoğraflara veya videolara bırakmasına olanak tanıyan yeni bir genişletilmiş gerçeklik araçlar paketini duyurdu . Teknoloji Facebook'un var olan AR özelliklerini, örneğin selfie çekinirken yüzünüze filtre ve maskeler ekleme yeteneği ve akıllı telefonların giderek sofistike bilgisayar görme özelliklerini kullanarak Messenger'ı daha etkileşimli hale getirmek için tasarlandı. Dünya etkilerinin ilk kümesi, kayan bir kalp, ok ve bir 3D robot ve tek boynuzlu atmanın yanı sıra "sevgi", "kalp" ve "özlüyorum" gibi önceden belirlenmiş mesajlarla kelime kabarcıkları içermeye başladı..

Bu Fikir Messenger'ı oldukça eğlenceli ve çok yönlü yapacak, böylece Snapchat ile rekabetçi kalacak ve Facebook, Snap'in genç kullanıcı tabanından bir kısmını çekmeyi umuyor. Ayrıca, nesne tanıma ve 3D animasyon kullanarak. Örneğin sanal bir buhar dalgası gösteren gerçek bir kahve fincanı kaydedilebilir.

Böylece Facebook, bu alandaki Snapchat'a değil, Apple ve Google'a karşı etkili bir şekilde yarışıyor ve her ikisi de kendi AR platformlarını başlatıyor ve bunlara ek olarak kendi mobil uygulamaları ve hizmetleri içinde yeni AR özellikleri geliştiriyorlar. Facebook bu konuda bir dezavantaja düştü. Şirket, Dünya nüfusunun üçte birine yaklaşan bir kullanıcı sayısına sahip olabilir.


This post first appeared on Mcs Medya, please read the originial post: here

Share the post

Facebook, Messenger için yeni geliştirilmiş gerçeklik efektleri sunuyor

×

Subscribe to Mcs Medya

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×