Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

İnsansız Helikopterler Gerçek Oldu


Havacılık araştırma şirketi Aurora Flight Sciences kısa süre önce sadece bir tabletle uzaktan kontrol edilebilen askeri bir helikopteri gösterdi. Virginia, Quanticodaki Deniz Piyadeleri'nde gerçekleştirilen bir gösteri sırasında, eski bir UH-1H Huey helikopteri, kontrol edilirken içinde pilot olmadığı ileri sürüldü..

Aurora, helikopterin engelleri algılamasını ve iniş bölgesini değerlendirmesini sağlayan dahili LIDAR ve kamera sensörleri ile donatılmıştı. Aurora sistemine, uçak operatörüne ayrıntılı uçuş talimatları veren yerli operatörün standart olmayan insansız uçak operasyonlarının aksine, iki Deniz Piyade'sinden kaldırma izni verildi.

Sistem daha sonra misyonu planladı ve hedefe giden en iyi güzergahı çizdi, engeller ve uçmayan bölgelerden kaçınarak birliklerin yakınlarındaki en iyi iniş yerini seçti. Ve "hava aracı-agnostik" olarak tasarlandı, yani sadece askeri helikopterler değil, diğer dikey iniş ve iniş araçları (VTOL) ile de çalışacak.


Deniz Piyadeleri Mücadele Geliştirme Komutanlığı genel başkan yardımcısı olan Robert Walsh, yaptığı açıklamada, "Bu büyük kabiliyeti gereksinimlerin ötesinde geliştirdik ve nasıl kullanılacağını belirlemek bize bağlı" dedi. "Günümüzde genç denizciler, teknolojiye daha duyarlı bir toplumda büyüdüler, bu da bir avantaj. Bu teknolojiyi kesinlikle ilerletmeye devam etmeliyiz. "


This post first appeared on Mcs Medya, please read the originial post: here

Share the post

İnsansız Helikopterler Gerçek Oldu

×

Subscribe to Mcs Medya

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×