Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Premijer: Staridž - to je pojačanje!

Malo Kada Liverpul je u posljednje dvije, tri Godine "ubo" sa pojačanjem: Danijel Staridž postigao je golove na sva tri nastupa od kako je stigao iz Čelsija, a Liverpul je konačno zaigrao u skladu sa renomeom - 5:0 protiv Noriča!
Danijel Staridž postigao je dva gola na 12 nastupa za Čelsi ove sezone, prije nego što je nedavno odlučio da pređe u konkurentski Liverpul.

Ove subote u utakmici 23. kola Premijer lige, ovaj napadač postigao je i treći gol na trećem nastupu u crvenom dresu, a prvi na "Enfildu". Staridž je postao prvi debitant u dresu Liverpula na ovom stadionu koji je postigao gol još od 1974. godine.
Tim Brendana Rodžersa nastavio je da "delje" protivnike na svom stadionu. Poslije Fulama (4:0) i Sanderlenda (3:0), Norič Siti poražen je još ubjedljivije - 5:0 (0:0). Golove su dali Džordan Henderson, Luis Suarez, Staridž, kapiten Stiven Džerard i na kraju u strijelce se "upisao" i defanzivac gostiju Bredli Džonson.
Ispostavilo se da Suarez baš "mrz" ekipu Noriča, popularne "kanarince" jer im je danas dao sedmi gol za nepune dvije sezone u Engleskoj. Da je neumoran, Suarez je potvrdio danas kada je prešao brojku od 128 pokušaja ka golu protivnika, računajući i izblokirane udarce.
Tokom cijele prošle sezone on je šutirao 128 puta ka golmanima rivalskih klubova. Za sada, postigao je 16 golova, što znači da mu je za gol potrebno okruglo osam šuteva!?
Koliko je 5:0 u Engleskoj rijedak rezultat na utakmicama Liverpula govori i podatak da "redsi" nisu nikoga dobili pet razlike od aprila 2011. godine, kada je stradao Birmingem Siti.
Mančester Siti pobijedio je u 11 utakmica i jednom remizirao u sezoni 2012/13 kada bi prvi poveo na utakmici. Stoga, sve je na "Itihadu" bilo gotovo kada je David Silva otvorio Fulam već u drugom minutu. Do kraja, omaleni Španac dao je još jedan gol za sigurnih 2:0 i povećan pritisak na Junajted.
Lider i Sitijen najveći rival u nedjelju gostuje Totenhemu, timu koji je pobijedio "đavole" u prvom djelu sezone kao gost (2:3).
Od kada je stigao na Ostrvo, menadžer Sitija Roberto Manćini protiv Fulama ima skor 5-2-0.
Sjećate se Majkla Ovena? Trebalo je da ode u Australiju, pisali smo i o tome da je najskuplji fudbaler Premijer lige ako se gleda odnos njegove plate, provedenog vremena na terenu i golova, s obzirom da je napadač.
Ovaj nekada slavni igrač Liverpula, čiju su karijeru osakatile povrede, uspio je danas da se upiše u strijelce prvi put od maja 2011. godine i postigne jubilarni, 150. gol u Premijer ligi što je uspjelo još samo sedmorici igrača od kada je liga osnova 1992. godine.
Ali, taj pogodak bio je samo utjeha za Stouk na uvijek teškom gostovanju u Velsu, gdje Svonsi igra sjajno - 3:1 uz dva gola Džona De Guzmana, ali i pogodak mlađanog Bena Dejvisa, koji je sa 19 godina i 270 dana postao najmlađi strijelac u istoriji Svonsija u Premijer ligi.
Prije početka sezone, vlasnici Njukasl Junajteda ponudili su menadžeru Alanu Pardjuu ugovor do 2020. godine, vjerujući da je on pravi čovjek za taj posao nakon što je prošle sezone umalo uveo "svrake" u Ligu šampiona. Koliko je to dobar potez vidjeće se na kraju tekuće, a kako sada stvari stoje - Njukasl bi mogao u Čempionšip.
Crno-bijeli, koji su nedavno doživjeli debakl na gostovanju Arsenalu (7:3), izgubili su kod kuće od pretposljednje plasiranog Redinga - 1:2!
Domaći su poveli golom Joana Kabaja, ali je onda Adam Le Fondr za šest minuta drugog poluvremena postigao dva gola i donio svom timu prvu pobjedu na strani ove sezone.
Popularni "Alf", zbog inicijala, uspio je u posljednje vrijeme da postigne četiri gola u Premijer ligi iz pet šuteva ka protivničkim golmanima! Upredite ga sa Suarezom... Zanimljivo, ovo je prva pobjeda Redinga ove sezone protiv timova iz donjeg dijela tabele: 1-4-4!
U jednom od derbija Londona: Vijest Hem Junajted - Kvins Park Rendžers 1:1.
Loik Remi, koji je prije dva dana potpisao za "policajce" dobio je priliku od menadžera Harija Rednapa da ekspresno počne utakmicu i za prvi gol u engleskom, ujedno i van francuskog fudbala bilo mu je potrebno 14 minuta.
Bod domaćima donio je povratnik u tim, nekada dijete "čekićara", Džo Kol u drugom poluvremenu.
Remi postao je prvi strijelac/debitant u Premijer ligi za "Kjupiar" još od 29. oktobra 1994. godine i prve utakmice u plavo-bijelom dresu Denija Dikija. Đibril Sise prošle sezone takođe je postigao gol u prvoj utakmici za KPR, ali je on ranije već igrao i pogađao za druge timove u Premijer ligi.