Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Spędź 2017 w sportowym stylu – 5 praktycznych porad

Nowy rok to kolejna szansa na zmianę stylu życia. Jeśli jeszcze nie ulegliście modzie na bycie fit i dbanie o swoje zdrowie, to właśnie nadszedł idealny moment na to, by to zrobić. Łatwo powiedzieć, trudniej tego dokonać. Na szczęście mamy sprawdzone sposoby na to, by w 2017 czuć się świetnie, dbać o zdrowie, trenować sport, odżywiać się racjonalnie i przy tym wszystkim cieszyć się życiem! Jak to zrobić? Oto 5 praktycznych porad, które wprowadzone w życie zdziałają cuda.

1.       Znajdź na siebie sposób

Jednym z najczęściej popełnianych przez nas błędów w momencie rozpoczęcia kariery sportowej i dietetycznej, Jest źle dobrana dyscyplina oraz sposób żywienia. Nigdy nie schudniesz, jeśli wybierzesz bieganie, którego nienawidzisz albo siłownię, na którą trudno będzie ci dojechać w godzinach szczytu! Najważniejsze, by znaleźć na siebie sposób, czyli taką dyscyplinę, która nie tylko przyniesie pożądane efekty, ale też będzie nam sprawiała radość. Nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni. Możemy skorzystać z bogatej oferty zajęć zorganizowanych w klubach fitness, ale także ćwiczyć w domu (jeśli nie mamy środków lub po prostu nie lubimy zatłoczonych miejsc) z różnego rodzaju filmikami. Podobnie jest z dietą, a właściwie sposobem żywienia. Jeśli nie pasuje ci jeden z nich, możesz poszukać alternatywy. Ważne, by jedzone posiłki naprawdę ci smakowały. Bo zdrowe jedzenie rzeczywiście nie musi być nudne ani jałowe! Zatem znajdź sposób na siebie, a dopiero później korzystaj z niego, by zrzucić zbędne kilogramy, ale też dać ujście energii oraz dbać o kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

2.       Stawiaj sobie realne cele

Styczeń to taki czas, kiedy zajmuje nas stawianie sobie celów na cały rok. Wśród nich ogromną rolę odgrywają cele fitnessowe. Tu również możemy popełnić wielki błąd, który będzie kosztował nas wiele późniejszych trudów oraz załamań. Unikaj więc spisywania takich celów, jak „schudnę w tym roku 20kg” albo „będę nosić rozmiar 34”. Może się przecież okazać, że twoje ciało w ogóle nie jest w stanie zmieścić się w 34 ze względu na budowę kości, a waga może zacząć wzrastać, gdy pozbędziesz się tłuszczu, a zaczniesz budować mięśnie! Najlepsze są cele krótkofalowe, na przykład dwa kilogramy tłuszczu mniej w miesiąc. To realne do osiągnięcia, a zarazem przynoszące ogromną satysfakcję! Zaplanuj, że w 2017 roku będziesz regularnie uprawiać sport oraz dbać o zdrową dietę. Cele wyklarują się same w toku pracy nad sobą i swoją sylwetką.

3.       Nie podchodź do zdrowego trybu życia, jak do kary

„Muszę znowu iść na trening”, „Znowu te ohydne warzywa”, „Jak żyć bez frytek i hamburgerów? Co to za życie?”. Takie narzekanie na wyzwanie, którego się podjęliśmy, może znacznie obniżyć nasze loty. Podchodzenie do wysiłku fizycznego, jak do kary, a do zdrowego żywienia, jak do najgorszej zmory i wyrzeczenia, nigdy nie przyniosą spodziewanych rezultatów. Prawdopodobnie żyjąc w ten sposób, złamiesz się na pierwszym zakręcie i będziesz sięgać po upragniony cheat meal, kiedy tylko nadarzy się okazja. Powód? Źle dobrana dieta i dyscyplina sportowa (wróć do punktu pierwszego). Gdy sport i jedzenie nie sprawiają ci przyjemności, to marne szanse na realizację celów.

4.       Planuj posiłki

Dietetyczną zmorą nas wszystkich jest podjadanie. Tu mały batonik, tam kilka kostek czekolady albo ciasto do kawy podczas spotkania z przyjaciółką. Schody zaczynają się też wtedy, gdy wychodzimy ze znajomymi albo na rodzinne spotkanie, wtedy wszystko, co osiągnęliśmy, może nagle runąć, gdy przypomnimy sobie o istnieniu niezdrowych przekąsek oraz alkoholu! Jest na to rada. Planowanie posiłków przeprowadzone w naprawdę rzetelny sposób, pomoże utrzymać się z dala od międzyposiłkowych smakołyków, a także da sobie radę z wszelkimi biesiadami w towarzystwie. Zaplanujesz wtedy rezygnację z jednego dania, by móc sobie pozwolić na więcej podczas wyjścia!

5.       Motywuj się (na wszelkie możliwe sposoby)

Najtrudniejsze w byciu fit jest oczywiście trzymanie się swoich postanowień. Ogromnym wyzwaniem jest zima, kiedy kanapa krzyczy do nas bardziej od stroju sportowego, a gorąca czekolada i inne tego typu smakołyki wydają się być usprawiedliwione. Dlatego koniecznie zadbaj o motywację! Tu również na każdego działa coś innego. Nagradzaj się, ale nie z pomocą słodyczy czy niezdrowego jedzenia. Przyklejaj wszędzie motywacyjne hasła. Oglądaj zdjęcia z fit-inspiracjami. Prowadź dziennik swoich potraw albo bloga ze zdrowymi przepisami. Dzięki tym sposobom problemy z motywacją odejdą w niepamięć!

Artykuł Spędź 2017 w sportowym stylu – 5 praktycznych porad pochodzi z serwisu SPORTOWY STYL.This post first appeared on Sportowy Styl, please read the originial post: here

Share the post

Spędź 2017 w sportowym stylu – 5 praktycznych porad

×

Subscribe to Sportowy Styl

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×