Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Dlaczego warto trenować na powietrzu?

Wiosna to najlepsza pora roku na rozpoczęcie przygody ze sportem. Warto też wykorzystać fakt, że za oknami robi się znacznie przyjemniej – ciepło, mniej wietrznie i słonecznie. Jakie ćwiczenia możesz wykonywać na Powietrzu i dlaczego warto?

Suplementacja z natury

Nawet jeśli żyjesz w zgodzie ze swoim zdrowiem i odżywiasz się, jak należy, może ci brakować niektórych witamin i minerałów. Jednym z najczęstszych niedoborów spotykanych u ludzi w każdym wieku Jest niedobór witaminy D3, która naturalnie występuje tylko w promieniach słonecznych. Zimą suplementujemy ją specjalnymi substytutami, jednak gdy nadchodzi wiosna, powinniśmy jak najczęściej korzystać z jej zalet i sprzyjających warunków pogodowych. Należy też wspomnieć o tym, że w zabieganym trybie życia rzadko mamy czas odetchnąć pełną piersią i odświeżyć umysł. Tylko ruch na świeżym powietrzu pozwoli ci uwolnić się od stresów, wyzwolić pozytywną energię i odprężyć ciało!

Rusz się na powietrze

Każdy, kto pokocha aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, będzie chciał spędzać na dworze każdą wolną chwilę. Nie zawsze jednak dysponujemy odpowiednią ilością czasu. Są jednak takie dyscypliny, które możesz uprawiać, jeśli masz pół godziny dziennie, godzinę lub cały weekend. Wygospodaruj swój czas i zaplanuj aktywność.

Bieganie

Klasyk treningu na powietrzu. Jedna z najbardziej lubianych dyscyplin sportowych, która świetnie sprawdzi się w roli wiosennego wyzwania sportowego. Genialnie działa rano – jest jak poranna kawa, a może nawet bardziej efektywne niż ona. Nie ma też lepszego sposobu na rozładowaniu stresów, które nagromadziły się przez cały dzień od wieczornego biegania w terenie!

Nordic walking

Choć często uchodzi za sport dla emerytów, jest fantastyczny niezależnie od wieku. Jeśli jesteś po kontuzji lub masz problemy z sercem, dlatego bieganie nie jest dla ciebie, zakup kijki i ruszaj na spacer! Pracują wszystkie mięśnie, a poznawanie nowych okolic może być świetną przygodą.

Rower

Możesz wymienić wiosną samochód na rower albo wskoczyć na niego w weekend, by wybrać się na rodzinną wycieczkę. Planuj kolejne trasy, zabierz ze sobą prowiant i ciesz się przyjemną aktywnością.

Rolki

To również fantastyczna zabawa dla całej rodziny lub grupy przyjaciół. Spalają masę kalorii i poprawiają koordynację ruchową!

Siłownia na powietrzu

W wielu gminach władze stawiają na aktywny tryb życia, stąd coraz częściej pojawiające się w parkach i przy szkołach przyrządy do ćwiczeń. Warto z nich korzystać! Nie musisz wydawać fortuny na karnet.

Kajaki lub inne sporty wodne

W twojej miejscowości jest dostęp do rzeki, jeziora lub stawu? Koniecznie spróbuj sportów wodnych, na przykład kajakarstwa. To spore wyzwanie, jednak na pewno ciekawe przeżycie.

Trekking i wędrówki po lesie

Wolny weekend? Brak pomysłów? Pakuj siebie i bliskich i wyrusz na trekking! Jeśli masz to szczęście i mieszkasz blisko gór, warto zorganizować wyprawę na jeden ze szczytów. Jeśli nie, skorzystaj z pobliskich lasów!

Pomysłów na aktywności fizyczne na powietrzu jest nieskończenie wiele. Ogranicza cię tylko własna wyobraźnia. Jedno jest pewne – ten sposób dbania o siebie jest bardzo efektywny

Artykuł Dlaczego warto trenować na powietrzu? pochodzi z serwisu SPORTOWY STYL.This post first appeared on Sportowy Styl, please read the originial post: here

Share the post

Dlaczego warto trenować na powietrzu?

×

Subscribe to Sportowy Styl

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×