Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Azure zdarma v rámci Microsoft Learn Sandboxu

Portál Microsoft Learn pro online výuku postupně sjednotí a nahradí všechny ostatní místa, kam Microsoft umísťoval obsah se školením, HOLy, atd. Již nyní je ideální místo na výuku Azure s možností spouštět zdarma a ihned Azure Subskripci ve speciálním Azure Sandboxu pro účely školení bez nutnosti vkládat kreditní kartu.

image

K čemu je a co obsahuje Microsoft Learn portál

  • Step-by-Step Microlearning (hodinov0 kurzy) s podporou živého prostředí Azure, VMs
  • Pro začátečníky i pokročilé, různé cesty a cloudové technologie
  • Podle technických rolí uživatelů (stejně jako nově uváděné certifikace)
  • Technologie Azure, (D365, VStudio, Flow, PowerBi, PowerApps) … budou přibývat
  • Vázaný na login osobním (LiveID/MSA) nebo firemním/školním účtem např. O365
  • Sbírání bodů a levelů -> LinkedIn nebo třeba pro firemní HR
  • Je lokalizován do češtiny, můžete přepínat jazyky

Azure Learn Sandbox

Praktické cloudové kurzy Azure vyžadují mít aktivní Azure Subskripci. Udělat si Trial je možné, chvilku to trvá, chce to kreditku, telefon, časem to exspiruje,  na jeden personální nebo firemní account je možné udělat trial jen jeden atd. Řešením je Azure Learn Sandbox - časově omezená zcela nová Azure subskripce, která dovolí opakovatelně vytvářet pevně definované zdroje a nepotřebuje nic jiného než unikátní osobní nebo firemní účet. Mít vlastní Azure je otázka pár vteřin, nestojí nic, neubírá firemní ani osobní Azure kredit z jiné subskripce.

V rámci školení se tedy vytvoří nová Azure Subskripce, přímo v kontextu stránky můžete pracovat s Azure Cloud Shellem,

image

… nebojte je to tam i anglicky a Azure Cloud Shell je pouze anglicky

Přístup do Azure Portálu

Nejlepší ale je, že po dobu několika málo hodin (1-4) máte přístup do celého Azure portálu (https://portal.azure.com/) a můžete si tam zkoušet i jiné věci než ty, popsané ve školení. Subskripce má jméno Concierge Subscription a je přiřazena do domény "Microsoft Learn Sandbox / learn.docs.microsoft.com" viz níže. (Pokud jste aktivní ve více subskripcích a více firmách resp. adresářích, je třeba se přepnout do té správné v které nyní pracujete = Microsoft Learn.)

image

Omezení zdrojů Azure Learn Sandboxu

Aby nešlo tuto subskripci zneužívat, jsou dle typu kurzu, na každou Azure Learn Subskripci aplikována určitá pravidla. Jednak je omezena svým jepičím životem několika hodin,  jednak jsou aplikována relativně striktní omezení tvorby zdrojů pomocí Azure Policy. Azure Policy jsou koncipovány pro firemní použití, kdy admin omezuje práva tvorby zdrojů svých ITků aby se moc nerozvášnili :). Úplně stejně budete omezeni i vy. Pokud si vyberete kurz s tvorbou VM strojů, pak je budete moci tvořit jen v určitém regionu, určité velikosti VM strojů atd.  Jiné omezení má kurz na tvorbu webů, jejich správu a monitoring atd.

image

Každopádně stojí za to si vyzkoušet Microsoft Learn portál s Azure Learn Sandboxem.

Chcete-li se dozvědět více, přijďte na Microsoft DevDays 2018 do Prahy nebo Bratislavy.

J. Burian

Share the post

Azure zdarma v rámci Microsoft Learn Sandboxu

×

Subscribe to Msdn Blogs | Get The Latest Information, Insights, Announcements, And News From Microsoft Experts And Developers In The Msdn Blogs.

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×