Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Jak se stát Silver Cloud Partnerem a k čemu je DPOR

Vývojářské a IT společnosti mohou získat v rámci Microsoft Partner Network programu mnoho výhod.
V minulém článku jste se dozvěděli, jak Partner program funguje zejména pro vývojářské firmy a jaké jsou možnosti, podmínky a benefity.

Dnes si řekneme, co musí udělat společnost, která se chce stát MPN partnerem s Silver Cloud Platform kompetencí, obsahujicí mnoho základních interních interních licencí, License table for Competency Partners včetně 25 x Office 365, Windows Server a CALy, SQL, a také další výhody, na kompetenci vázané, zde např. Azure kredit 6 000$ na rok.

Zároveň si povíme co to je DPOR (Digital Partner of Record) a proč je pro vývojářské partnery důležitý.

Silver Cloud Platform kompetence

Stejně jako pro všechny ostatní partnerské kompetence je i v cloudové MPN kompetenci třeba nejprve demonstrovat v oblasti nějaký výkon-potenciál, znalosti, reference atd. Cesty k získání Silver Cloud Platform kompetence jsou obecně čtyři:

  1. Doložením objemu spotřeby Azure u zákazníka (Azure Consumption Option)
  2. Pomocí školení a objemu vyškolených odborníků (Learning Partner Option)
  3. Distribuční cestou předprodeje cloudových služeb (Distributor Option)
  4. Pomocí SPLA-CSP Hosting cesty (Hosting Option)

My se budeme zabývat první možností, Azure Consumption Option, která je vhodná pro vývojářské společnosti. Požadavky této cesty jsou následující:

  1. Doložit že vaše společnost přímo nebo nepřímo zkonzumovala nebo ovlivnila konzumaci Azure služeb, případně jiných služeb v objemu 15 000 USD kumulativně za posledních 12 měsíců
  2. Absolvovat online technický znalostní test (přímo v partnerském portálu na partner university ... a jde ho dělat několikrát za sebou odkudkoli nebo složit certifikační zkoušku
  3. Uvést referenci třech zákazníků
  4. Mít správně vyplněný svůj profil a kontakty
  5. Zaplatit roční poplatek 1 600 EUR

Body 2-5 jsou celkem jasné, relativně snadno splnitelné, otázka je jak doložit spotřebu cloudových služeb Microsoft. Zde přichází na řadu DPOR (Digital Partner of Record).

DPOR (Digital Partner of Record)

Model DPOR byl zaveden abychom dokázali jednoduše zjistit kteří partneři ovlivňují spotřebu cloudových služeb u zákazníků a mohli jim poskytovat výhody, některým dokonce i zpětné marže. Princip je velmi jednoduchý. Každý partner, i na free úrovni má v Microsoft partner programu své unikátní MPN ID. Většina cloudových subskripcí, O365, DX, Azure, … má někde místečko, nebo způsob, kam její majitel může vložit Partnerské číslo svého dodavatele nebo řešitele a supportera klíčových cloudových služeb. Více o DPOR a různé odkazy najdete v supportním článku zde, případně v Customer Guide to attaching a Digital Partner of Record for Azure

Načítat partnerské DPOR kredity přes Azure subscripce se dělá takto:

1. Zjistěte si v MPN Portálu https://partner.microsoft.com/cs-CZ/  vaše Partnerské MPN ID. U větších firem s pobočkami nejlépe něco co se jmenuje  V-org ID aby vše platilo pro všechny pobočky. Hned po zalogování se na https://partner.microsoft.com/cs-CZ/ najdete číslo vpravo nahoře ve svém profilu a odtud jsou dostupné také nejdůležitější linky:

2. Zajistěte aby administrátoři placených Azure subskripcí, z kterých chcete a můžete sbírat body znali vaše MPN ID a vložili ho v Azure portálech u dané subscripce, případně můžete přidat i do vaší vlastní  Azure subskripce do sekce “Partner Information” .

Tímto se propojí unikátní Partnerské MPN ID s jednou unikátní subskripcí a partnerovi se začínají přičítat “body” odpovídající opravdové útratě na této subskripci. Pokud se to udělá na více subskripcích tak přitékají ze všech najdenou.

3. V MPN portálu se pak začnou sbírat kredity z těchto placených subskripcí, (nikoli free subskripcí) které pak kumulativně za posledních 12 měsíců počítají do onoho prvního požadavku.  Na začátku to bude prázdné, časem se začnou sbírat cloudové bodíky. Ty jsou vidět v MPN portálu v sekci Cloud Product performance summary, viz screenshot z božury https://assets.microsoft.com/my-insights-guide.pdf
Podobný model je i pro sbírání dolárků za Office365 a některé další produkty.

Jakmile tam máte "nastřádáno"  a jsou splněny ostatní podmínky, včetně zaplacení partner poplatku, získáváte na rok Silver partnerství.

Ještě upozornění na závěr. Azure kredity z MPN benefitu jsou interního charakteru, pro interní potřebu partnerů s licenčním omezením, že je nelze přeprodávat nebo používat na komerční projekty pro externí zákazníky.

Pokud budete mít k tomuto tématu dotazy, hledejte nejdříve na aka.ms/digitalpor.
Pokud se chcete stát Certified partnery s vývojářskou nebo cloudovou specializací a zajímá vás Azure, kontaktuje nás emailem na [email protected]


Jiří Burian

Share the post

Jak se stát Silver Cloud Partnerem a k čemu je DPOR

×

Subscribe to Msdn Blogs | Get The Latest Information, Insights, Announcements, And News From Microsoft Experts And Developers In The Msdn Blogs.

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×