Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Efendi Köle İlişkisinin Bitişi ve Tekrar Başlanışı

Efendi Köle İlişkisinin Bitişi ve Tekrar Başlanışı
BDSM Akademisi.

Başlık son derece anlaşılmaz; fakat bu durum, tek başlığa tamamen sığdırılamazdı.
Her ilişki farklı tatlara sahiptir. Bu ister sıradan bir ilişki olsun, ister Efendi Köle ilişkisi olsun. İnsanların ilişkilerinde birbirine karşı olan tutumu; yaşa, tanışma şekline, kültür düzeyine ve daha birçok dinamik sebebe göre değişiklik gösterir.

Hemen hemen her ilişkinin bitiş nedeninin ardında ise aynı neden vardır “ilgisizlik”. Birçok aldatan kişi dahi, bu aldatışa sebep olarak, aldattığı kişinin ilgisizliğini gösteriyor. Bu yaptığı eylemi meşrulaştırır demiyorum ama temelinde bu yatıyor.

Bir efendi köle ilişkisinde de, taraflar birbirine ilgisini kaybederse, ilişki çoktan bitmeye yüz tutmuştur. Şimdi dediklerinizi duyar gibiyim.

“ya Ahmet öyle pek aramayı sormayı sevmez yaaa, yoksa çok iyidir” Ahmet baya da aramak istediği kişiyi arıyorum tatlım ya.

“ya Ayşe’nin işleri, okulu çok yoğun, benimle de ilgilenemiyor, ona da üzülüyorum kıyamam ya çok çalışıyor” Ayşe baya da ilgilenir istese dostum, ilk tanıştığınız günleri hatırla. Ayşe’nin ilgisi başka bir yere kaymış olmasın sakın?

Hülasa sevmeyen insan ilgilenmez azizim, ilgisizlik goren kişi sevilmediğini hisseder ve ilişki biter.

Efendi Köle İlişkisinde Aşk ve Sevgi

E BDSM ilişkisinde de mi sevgi, aşk gibi kavramlar var? Ne diyor şair Yunus, “aşık olmayan adem, benzer yemişsiz ağaca” Var tabi.

Sevgiyi göstermenin çok çeşitli yolları vardır. Çenesinden tutup, seni seviyorum dersin olur olmaz zamanlarda. Hayatı ile ilgilenirsin. Beklemediği anda bi sürpriz yaparsın vs. Binlerce ama binlerce yolu vardır. Sevmediğini göstermenin ise tek yolu, ilgilenmemek, umursamamaktır. İşte bu olduğunda, bu ilgisizlik ister dominanttan ister itaatkardan gelsin, ilişki mutlaka biter. İlişkinin bitiş sebebi görünürde başka olabilir; fakat o görünürdeki sebebi tetikleyen neden, ilgisizliktir.

Bu ilişkinin bitişiydi, gelelim bu bitmiş ilişkiye “o çok değişti ya” diyerek tekrar başlamaya.

Tabii ki değişmiştir buna itirazım yok, hayat bir ırmak sürekli akar gider, değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir. Heraklietos 2000 yıl önce çözmüş olayı ve “aynı nehirde iki defa yıkanılmaz” demiş. Fakat olayımız, onun cool olmasından dolayı aramaması ya da iş yoğunluğundan dolayı ilgisiz davranması değildi. Ne demiştik, ilgisizlik; sevgisizliği göstermenin bir aracıdır.

Zor yakaladığınız bu ilişkiyi harcamadan once iletişime geçin ve birbirinize derdinizden sıkıntınızdan, varsa sizi uzaklaştıran şeylerden bahsedin. Bunu yapmadıkça uzaklaşırsınız, uzaklaştıkça ilgisizleşirseniz ve ilgisizleştikçe daha çok uzaklaşırsınız. Ne diyordu Heraklietos. Aman, koyayım Heraklietos’a, birbirinizi kaybetmeyin.

Sevgiler.

Efendi Köle İlişkisinin Bitişi ve Tekrar Başlanışı
BDSM Akademisi.This post first appeared on BDSM Akademisi, please read the originial post: here

Share the post

Efendi Köle İlişkisinin Bitişi ve Tekrar Başlanışı

×

Subscribe to Bdsm Akademisi

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×