Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Vize Danışmanlık


Yurtdışı eğitimi veya turistik olsun, ülkemizde hemen herkes günün birinde bir vizeye ihtiyaç duyuyor. Bu vizeler çeşitli koşullar gerektiriyor. Bazıları şahsi başvuru, bazıları ise tamamen uzaktan olabiliyor. Bunlar ayrıca pasaport türlerine göre de değişiklik gösterebiliyor. Örneğin bir ülke yeşil pasaport’a Vize uygulamazken, husisi(lacivert) pasaport’a vize uygulayabiliyor. Bundaki mantık yeşil pasaportlunun pasaportu korumak namına ülkemizde bir işi ve geliri olduğunun ve dolayisiyle de daha güvenli olduğunun düşünülmesi.

Vize işlemleri ise bazı ülkeler için gayet kolay iken bazı diğer ülkeler için ise oldukça zorlu olabiliyor. Süreleri de tabii ülkeye göre değişiklik gösteriyor. Bazı ülkeler size kalacağınız kadar vize verirken diğerleri çok daha uzun menzilli vize verebiliyorlar. Pasaport’unuzu vize için teslim ettikten sonraki bekleme süresi ise 2 ila 20 gün’e kadar değişiklik gösterebiliyor. Bu konsolosluğun yoğunluğuna ve iş yüküne bağlı olarak belirleniyor. Çin gibi bazı ülkelerde ise, extra para ödeyerek daha hızlı vize alımı sağlayabiliyorsunuz. Bu da özellikle iş amaçlı gidecek kişiler için oldukça önemli. Keza; zaman=para.

Vize ve bunun gereksiz uzun prosedürü ile artık insanlarımız uğraşmak zorunda değil yurt içinde 100-300 tl aralığında vize danışmanlık hizmeti almak gayet olası ve bence gerçekten de bu paraya değer. Zira bir vize reddi damgasının geri dönüşü yok. Ayrıca buna itiraz hakkınız bile çoğu kez yok veya vakit kaybı. O nedenle bence konusunda uzman bir vize danışma firmasına başvurmak gayet mantıklı bu firmalar tüm bilgileri sizin için oluşturuyor, ve bazı ülkeler için de sizin adınıza teslim ediyorlar. Tüketici bu durumdan memnun ve tam bir dosya ile başvuru yapmanın huzurunu yaşıyor ve stresi oldukça azalıyor. Konsolosluklar da keza bundan memnun çünkü ne istediğini bilmeyen ve hata yapan insanlar tarafından hem gereksiz yere meşguliyetten kurtulmuş oluyorlar, hem de tam gelen dosya ile gereksiz yere işlemler uzamadan bir karara bağlanıyor.

Yurtdışında tercihiniz her ne olursa olsun bir vize firması ile Türkiye’nin her yerinden vize için başvuru yapmanız, her bakımdan karlı. Bunların arasında tabii orta karar fiyatlı ve güvenilir bir firma bulmak ta size kalıyor. Firma bulmak için Google, Yahoo vb. arama motorları kullanıyorsanız, tercih etmeniz gereken firmalar zaten ilk sayfada çıkarlar. Size tavsiyem “sponsor bağlantı” yazan bölümlerdeki firmaları seçmemeniz olacaktır, keza bu firmalar ya yenidir, ya da google onları normal yollarla getirmediği için google’a para verip bir yerlere gelmeye çalışan firmalardır. Ayrıca zaten zengin olan Google ve dolayisiyle de Amerika’yı daha da zengin etmekten başka da bunun bir yararı olduğunu düşünmüyorum. Buradaki sponsor bağlantılar aramalarda üstte maximum 3 adet ve sağda ise maximum 10 adet şeklinde çıkmaktadırlar. Bunlardan üstte çıkanın arka planı uçuk bir lila rengidir buradan onların sponsor bağlantı olduğunu anlayabilirsiniz. Bunları tercih etmeyerek normal yazı ile çıkan ve arka planı beyaz olanları yani sponsor bağlantı olmayan firmaları seçmeniz sizin doğru seçimi yapmanızı sağlayacaktır.

Şimdiden Hayırlı vizeler ve hayırlı yolculuklar :)This post first appeared on YurtdışıEğitimBlog, please read the originial post: here

Share the post

Vize Danışmanlık

×

Subscribe to Yurtdışıeğitimblog

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×