Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Ingilizce eğitimi


Ingilizce çağımızın en önemli dili. Hemen hemen tüm dünyadan milyonlarca kişi bu dili konuşuyor ve özellikle yurtdışında bir iş yapmayı planlayan her kişinin bilmesi elzem Bir Dil durumunda. Ülkemizde ingilizce ikinci dil olarak kabul görüyor ancak hala ingilizce seviyesi olarak dünya ortalamalarının oldukça altında bulunduğumuz da bir gerçek. Bu nedenle ülkemizde ingilizce eğitimi veren yüzlerce dil okulu faaliyet gösteriyor, bunlar da ülkemizdeki dersane sektörüne benzer bir yapılaşma içindeler ve hemen her şehrimizde böyle bir dil kursu bulmak mümkün. Ancak ingilizceyi Türkiye’de öğrenmek oldukça problemli keza konuştuğumuz ve yaşadığımız alanların hepsinde tamamen Türkçe’yi kullanıyoruz ve bu da asıl handikapı doğuruyor. Yani dil eğitimi sırasında öğrendiklerimizi pratik yapabilecek bir ortam sunamıyoruz.

Bu bağlamda da işe yurtdışı dil okulları giriyor haliyle. Yurtdışında bu konuda uzmanlaşmış lokal veya zincir bir çok dil okulu bulunmakta. Bunların çoğunun eğitim kalitesi Türkiye’deki okullara benzer olmasına rağmen, en önemli farkları bu dili ana dilleri gibi konuşan hocalar ve gerekli pratik ortamını sunabilmeleri olarak ortaya konulabilir. Yurtdışında bir çok kötü dil okulu da bulunuyor tabii ve bunları ayırd etmek bazen zor olabiliyor keza görünen sadece bina ve buna benzer resimler olunca, eğitim kalitesi gibi bir unsur uzaktan anlaşılamıyor. Tam bu noktada ise danışmanlık şirketleri giriyor haliyle. Türkiye’de faaliyet gösteren bir çok yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları bulunmakta ve bunların %10 kadarı gerçekten güvenilir ve tecrübeli. Doğru bir danışmanlık altında bu tip bir dil okulunu bulmanız gayet kolay. Bu şirketler hem size vize dosyanızın hazırlanması hem de doğru okulu seçmeniz konusunda yardımcı oluyorlar ve bu hizmetleri de tamamen ücretsiz. Çünkü bu kuruluşların anlaşmaları okullara gönderdikleri yüzde üzerinden olduğundan size hiç bir maliyet yansıtmıyorlar.

Yurtdışında dil eğitimi’nin yurtiçi eğitime göre fiyat karşılaştırmasına gelince arada pek te öyle büyük farklar olmadığını görüyoruz. Keza uçak biletlerinin ucuzlaması ile birlikte artan talep ile birlikte dil okulları fiyatları da oldukça uygun. Böylelikle hem güzel bir tatil, hem de bu arada kaliteli bir okuldan nitelikli bir dil eğitimi de gayet olası. Eğer ingilizce dışında diğer bir dil ile de ilgileniyorsanız yine danışmanlık şirketleri aracılığı ile Almanca, Fransızca, Italyanca, Çince, Japonca vb. diller için de bilgi alabilir ve ona göre planlarınızı yapabilirsiniz.This post first appeared on YurtdışıEğitimBlog, please read the originial post: here

Share the post

Ingilizce eğitimi

×

Subscribe to Yurtdışıeğitimblog

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×