Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Yaz okulu sezonu açılıyor.

Yurtdışında dil eğitimi her yıl ülkemizde yaygınlaşarak sürüyor. İnsanlarımız artık bilinen ülkeler İngiltere, Amerika’yı bırakıp bunun yerine Daha değişik yerleri dil eğitimi ve özellikle de ingilizce eğitimi için tercih ediyor . Bu ülkelerin başında Avustralya ve Yeni Zelanda geliyor bu yeni popüler iki ülke ülkemizden son zamanlarda oldukça yoğun müşteriler çekmeye başladı. Buradaki eğitim kalitesi ise Ingiltere veya Amerika’daki örneklerden kalite açısından hiç te aşağı kalır değil.

Dil Eğitimi dışında gelişen bir başka sektör ise yaz okulları sektörü. Bu okullar temelde 7-17 yaş aralığındaki çocuklara yönelik ve onların kişisel ve kimlik gelişimlerinde çok önemli roller oynuyor. O nedenle ülkemizde bir çok aile yurtdışında yaz okulu programlarını tercih etmeye başladı. Ülkemizdeki yaş oranı daha çok 13-17 tarafında daha baskın olmasına karşın, daha küçük öğrencilerde genellikle aile ile birlikte bu programlara katılım şeklinde gerçekleşiyor. Aileler dilerlerse öğrenci ile birlikte bu okullara dahil olabiliyorlar. Onlarla aynı sınıfta olmuyorlar ama diğer aileler ile birlikte aynı zamanda kendi dilllerini de geliştirebiliyorlar. Ya da çocukları ile birlikte giderek, çocuklar okuldayken tatilin ve sessizliğin tadını çıkarıyorlar.

Yaz okulları hem eğlence, hem spor, hem de harika bir ingilizce eğitimi vaat ediyor. Bu okullar genellikle tropik veya ılıman ülkelerde daha popüler. Malta, Avustralya veya Yeni Zelanda gibi. Ancak Amerika , Kanada veya Ingiltere’de bu tip programlar bulmak mümkün. Bu ülkelerdeki yaz okullarındaki aktiviteler daha az su aktivitesi ve daha fazla kara aktivitesi şeklinde.

Ülke her neresi olursa olsun, yaz okulu programları kanımca bizim gençlerimizi birçok yönden geliştiren faydalı bir program. Özellikle de yurtdışında olursa bu program daha da faydalı kanımca çünkü ilk defa tüm ailesinden ayrılan çocuk burada kendi başına yetebilmeyi öğreniyor ve bu özgüveni ise hayat boyu onda kalıcı bir etki yaratıyor.This post first appeared on YurtdışıEğitimBlog, please read the originial post: here

Share the post

Yaz okulu sezonu açılıyor.

×

Subscribe to Yurtdışıeğitimblog

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×