Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışında artık yazın da yapılabilecek çok güzel bir eğitim programı mevcut. Bu programın adı "yurtdışı yaz okulları". Bu program sayesinde dünyanın birçok güzel ülkesinde harika bir eğitimi eğlenirken öğrenerek alabiliyorsunuz. Hem de bunların fiyatları da pek öyle pahalı da değil. Bu programa 7-13 ve 14-17 şeklinde iki değişik yaş grubundan gençler kabul ediliyor ve tüm dünya ülkelerinden her yıl binlerce genç bu tip bir yaz okulu programı ile yurtdışına çıkıyor.
Türkiye'de bu programlar henüz daha yeni yeni yaygınlaşmasına rağmen dünya çapında yaz okulları oldukça popüler. Bu program dahilinde bir çok aktivite haricinde güzel bir ingilizce veya hangi dilde katılıyorsanız bu dilin eğitimini de almanız münkün oluyor. Daha yaygınlıkla ingilizce olan programlar bulunduğundan ingilizce yaz okulları bulmak daha kolay oluyor ve ingilizce hemen hemen ortak bir dünya dili haline geldiğinden de dünya çapında bu dile olan talep te haliyle daha fazla...
Aile fertleri de dilerse bu tip bir programa dahil olabiliyorlar mesela bir anne 2 kızını alıp böyle bir yaz okuluna kayıt yaptırınca kızları okula yollayıp kendisi tatilin tadını rahatça çıkarabiliyor. Dilendiğinde aile fertleri için de dil eğitimi programları ayarlanması da olası tabii.
Siz de bu yaz ne tür bir plan yapalım diye kara kara düşünüyorsanız. Benim tavsiyem hiç Türkiye'de durmayın ve çocuğunuza bence verebileceğiniz en güzel hediyeyi güzel bir dil eğitimi ile verin. Çocuğunuzun özgüvenindeki değişimi görünce ne dediğimi daha da iyi anlayacağınıza eminim.
Bu tip okullar için güvenilir bir yurtdışı eğitim danışmanlığı firması bulmanızı söylememe gerek yok heralde. Firmanın tecrübesi doğabilecek problemlerin azaltılması açısından çok önem taşıyor. O nedenle çocuklarınızı lütfen hergün mantar gibi açılıp kapanan karı-koca'dan oluşan ufak firmalar yerine daha profesyonel çalışan firmalara emanet etmenizde fayda var.
Şimdiden "iyi tatiller".. :)


This post first appeared on YurtdışıEğitimBlog, please read the originial post: here

Share the post

Yurtdışı Yaz Okulları

×

Subscribe to Yurtdışıeğitimblog

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×