Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Yurtdışında dil eğitimi'nin önemi


Ülkemizde artık her yıl yeni açılan Bir Dolu dil kursu var. Bunlar ingilizce’den fransızcaya, almanca’dan italyanca’ya kadar uzanan bir yelpazede Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veriyorlar. Son zamanlarda ülkemizde bulunan yabancıların sayısı arttıkça artık “Türkçe”  dil okulları bile açılıyor. Yurtiçinde dil eğitimi almak,  hiç eğitim almamaya göre mutlaka önemli ve insanlarımızı en azından yabancı dil konusunda belirli bir düzeye getirmek için de biçilmiş kaftan. Yurtiçinde bulunan dil okulları da bu konuda gitgide kendilerini geliştirerek, yabancı menşeili hocaları da kadrolarına dahil ederek verdikleri eğitimin kalitesini de her geçen gün artırıyorlar.
Yurtdışına gidemeyecekler için bu tip okullar açığı kapatarak ülkemizin insanı üzerinde çok önemli bir eğitim farkı yaratıyorlar orası kesin, ancak eğer yurtdışına çıkmanızda bir mani yoksa, artık yurtdışı dil okulları da gayet mantıklı alternatifler sunuyor ve üstelik te bunlar hiçte ummadığınız kadar uygun fiyatlı programlar sunabiliyorlar. Ucuzluk açısından en çok tercih edilen ülke ise Malta adası ya da adaları. Malta Akdenizde yer alan dört tarafı deniz bir ülke ve iklimi neredeyse “her mevsim yaz”. Bu nedenle de mevsim gözetmeden, her mevsimde ülkemizdeki  bir çok insan tarafından tercih ediliyor. Malta’nın en güzel taraflarında biri de ülkemize sadece 3 saat uzaklıkta olması. Bu da özellikle daha genç çocukları olan aileler tarafından tercih ediliyor, keza bu aileler çocuklarının mümkün olduğunca yakın olması için azami çaba sarfediyorlar. Eğer yurtdışı dil eğitimi için biraz daha fazla para ayırabilecekseniz Malta dışında daha bir dolu seçenek daha bulunuyor. Örneğin Avustralya; Bu ülke de son zamanlardaki artan popülerliği ile ve legal çalışma imkanı sunması ile ön plana çıkıyor ve bu nedenle de özellikle yol uzaklığını tasa etmeyen ve orada” hem okuyup, hem çalışırım” diyen insanlarımız tarafından özellikle tercih ediliyor. Amerika, Kanada ve Ingiltere ise ingilizce öğrenimi için mutlaka ziyaret edilmesi gereken önemli merkezlerin arasında. Bunların en kötü yanı ise fiyatlarının diğer ülkelere göre daha pahalı olması ve vize işlemleri açısından da oldukça teferruat gerektirmesi.
Doğru ülkeyi seçmek burada önemli ancak bence, hangi ülke seçilirse seçilsin yurtdışında herhangi bir dil kursu ülkemizdekilere oranla çok daha hızlı bir şekilde o dili öğrenmenizi kesinlikle sağlayacaktır. Bunun dışında en önemli getirisi ise, yeni bir kültürü tanırken tek başınıza yaşamanın zorlukları ile aslında karakterinizde izleyeceğiniz olumlu gelişmeleri de birlikte getireceğidir. Bu tip nedenlerdedir ki, her Türk insanına hayatının bir noktasında mutlaka yurtdışında bir okulda en az 3 ay sürecek bir eğitimi tavsiye ediyorum. Bu tip bir eğitim için harcanacak para da tabiri caizse “tam yerini bulacaktır”.


This post first appeared on YurtdışıEğitimBlog, please read the originial post: here

Share the post

Yurtdışında dil eğitimi'nin önemi

×

Subscribe to Yurtdışıeğitimblog

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×