Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Google adwords reklamları ve Yurtdışı Eğitim

Google’da “yurtdışı eğitim” kelimesi yazınca ilk gelen 3 sonucun Reklam olduğunu biliyormuydunuz? Yani bu hafif pembe Olan yer (yukarıdaki resimde ortadaki okla gösterilen yer) aslında reklamlarmış. Yani burada yayınlanan websiteleri 100% güvensiz siteler. Yani ben bugün bir yurtdışı eğitim firması açsam, 1-2 günde de yalapşap bir site yaptırsam ertesi gün google’a para verip ortadaki merkez arama noktasında “yurtdışı eğitim” kelimesinde birinci gelebilirim. Bu da tüketicinin yanıltılması ve güvensiz bir firmaya google tarafından yönlendirilmesi demek. Keza buna benzer bir örneği ben bizzat yaşadım bir arkadaşımın arkadaşı bir yurtdışı eğitim firması açtı, Ankara’da ve bu firma iki ay sonra kapandı. Öncelikli neden bu firma zaten 1 kişiden oluşuyordu. İkinci neden ise bu firmayı açan kişi sadece yurtdışında birkaç yerde turist olarak bulunmuştu, yani eğitimle ilgili hiçbir tecrübesi yoktu. Ama parayı basınca google’a iki günde ilk satırda çıkmaya başladı ve ona müracaat etmiş olan 11 kişi ise hala mahkemelerde bu iki ay ömrü olan dolandırıcı firma ile hukuk mücadelesinde paralarını almaya çalışıyorlar.
Size bu konuda önemli birkaç tavsiyem olacak. Özellikle de “eğitim” gibi çok önemli bir konuda bu tip mısır patlağı gibi çıkan (genelde bu tip reklamlarda yer alır) firmalara itibar etmemeniz olacaktır. Çünkü google bu firmaların bir ayrımı yapmıyor ve yapamazda. Parayı veren reklamlara giriyor. Bu reklam alanları ortada olanları uçuk pembe ve sağda yer  alanları da zaten dar bir alanda olduğundan reklam olduğu daha rahat anlaşılıyor. Bu tip reklama ihtiyacı olan firmalar google’ın bazen yaptığı bedava adwords reklamları kampanyasından yararlanarak ve ufak meblağlarla buraya giriyorlar ve kullanıcılar da iyi niyetli olarak bu firmalara müracaat ediyorlar. Sonuç ise çoğunlukla hüsran oluyor.
Peki bunun için tavsiyemin ne olduğun merak edenlere şöyle bir önerim var. Bu tip reklam olarak verilen sonuçlara tıklayıp ne google’ı zengin edin, ne de kendiniz mağdur olun.
Kanımca en güvenilir sonuçlar bu reklamların hemen altında başlar, keza bu beyaz olan alana gelmek hiç te kolay değildir ve bir firmanın burada olabilmesi için web sitesini belirli bir yaşta olması, firmanın güvenilir olması ve tüm hata unsurlarından arınmış olması gerekir. Bu alandaki firmaların çoğu 100% güvenilir veya en azından tecrübelidirler. Size tavsiyem sadece bu alandaki firmalara müracaat etmeniz olacaktır


This post first appeared on YurtdışıEğitimBlog, please read the originial post: here

Share the post

Google adwords reklamları ve Yurtdışı Eğitim

×

Subscribe to Yurtdışıeğitimblog

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×