Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Muson yağmurları Hindistan’da 42 can aldı

Muson Yağmurları Hindistan’da 42 Can Aldı

Ülkenin kuzeydoğusunda görülen şiddetli yağışlar sele neden oldu, 229 bin kişi evlerini evlerini terk etmek kaldı.

Hindistan'ın kuzeydoğusundaki Assam Eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sel nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 42'ye yükseldi.

Press Trust of India'nın haberine göre, bölgede Etkili Olan Muson yağmurları Bihar eyaletinde 22, Assam eyaletinde 20 kişinin yaşamlarını yitirmesine neden oldu. Dokuz ayrı ekip, selden etkilenen bölgelerde 15 bin paket kuru gıda dağıttı.

Assam Eyalet Afet Yönetimi Kurumu tarafından yapılan açıklamada, 229 bin kişinin güvenli yerlere ve geçici yardım kamplarına sığındığı duyuruldu.

Aşırı yağışlar vahşi yaşamı da etkiledi. Nesli tükenmekte olan tek boynuzlu gergedanlara da ev sahipliği yapan Kaziranga Milli Parkı'nın neredeyse yüzde 80'i sular altında kaldı.

Milli Park yetkililerinden Suvasish Das, "Hayvanların daha yüksek yerlere kaçarken ya da sel sularında sürüklenirken, vicdansızlar tarafından öldürülmemeleri için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz çok sayıda domuz geyiğini ve gergedan sürüsünü kurtardı" dedi.

Yetkililer, salı günü Assam'ı etkisi altına alan yağışların neden olduğu selde 7 kişinin hayatını kaybettiğini ve 1,2 milyon kişinin evini terk etmek zorunda kaldığını açıklamıştı.

Ülkenin kuzeyinde 2013 yılında etkili Olan Muson yağmurlarının yol açtığı sel ve toprak kaymasında en az bin kişi yaşamını yitirmişti.This post first appeared on Fileturk.Net - Fileturk.Net - Global Haber Servisi, please read the originial post: here

Share the post

Muson yağmurları Hindistan’da 42 can aldı

×

Subscribe to Fileturk.net - Fileturk.net - Global Haber Servisi

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×