Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Trening obwodowy

Posiadasz niewielką ilość czasu? Chcesz aby Trening przebiegał szybko i przynosił dobre rezultaty? Rozwiązaniem może być Trening Obwodowy.

Trening Obwodowy to nic innego jak plan uwzględniający ćwiczenia angażujące każdą grupę mięśniową podczas sesji treningowej. To niezwykle intensywna forma treningowa z której korzystać mogą zarówno początkujący amatorzy, jak i osoby doświadczone.

Trening obwodowy dedykowany jest osobom, których wydolność i wytrzymałość mięśni jest co najmniej dobra. Wszakże, intensywność treningu jest bardzo duża. Osoby, które wcześniej nie doświadczały wysiłku fizycznego powinny zrezygnować z tego planu treningowego, gdyż mogą najzwyczajniej w świecie – nie podołać.

Trening obwodowy – możliwość realizacji także w domu

Jednym z największych plusów tej formy treningowej jest możliwość realizowania treningu w domu. Nie potrzeba bowiem specjalistycznego sprzętu by wykonać sesję treningową.

Wystarczy zaopatrzyć się hantlę, ewentualnie mały gryf oraz ekspander i matę do treningu, by móc wykonać ćwiczenia angażujące wszystkie partie mięśniowe.

Zasady treningu obwodowego

Trening obwodowy ma kilka zasad, których przestrzeganie stanowi swojego rodzaju gwarancję efektów.

  1. Trzy sesje treningowe w tygodniu
  2. Sesja treningowa powinna trwać 20-40 minut
  3. Ilość powtórzeń dla danego ćwiczenia: 10-12
  4. Odpoczynek równy bądź krótszy niż 15 sekund
  5. Przed treningiem przygotuj wszystkie stacje (ciężary i sprzęt do danego ćwiczenia)
  6. Ćwiczenia na te same grupy mięśniowe nie mogą następować po sobie
  7. Ilość ćwiczeń podczas każdej sesji treningowej: od 6-12
  8. Monitoruj swój oddech, czas treningu oraz puls

Trening obwodowy – na masę, rzeźbę czy siłę?

W zależności od celu jaki przyświęca Twojemu treningowi należy dostosować ćwiczenia oraz ich obciążenie treningowe. Istnieje możliwość wydłużenia przerw lub zwiększenia ilości powtórzeń w zależności od założonego celu.

Generalnie trening na rzeźbę charakteryzuje się krótkim przerwami i zwiększoną liczbą powtórzeń. Trening na masę mniejszą ilością powtórzeń oraz dłuższymi przerwami. Z kolei trening na siłę to progresywne zwiększanie ciężaru i średnie przerwy pomiędzy ćwiczeniami.This post first appeared on Oneloveorganics.eu | 523: Origin Is Unreachable, please read the originial post: here

Share the post

Trening obwodowy

×

Subscribe to Oneloveorganics.eu | 523: Origin Is Unreachable

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×