Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Türkbeleni Projesi’nin temeli atılıyor

Manavgat Haber.
Manavgat Haber - Türkiye'nin Güncel, Doğru ve Seviyeli Haber Sitesi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Manavgat’a nefes aldıracak 350 dönümlük Türkbeleni Mesire Alanı Projesi’nin temelini 18 Mart Cumartesi günü atıyor. Proje, yapay göleti, gençlik merkezi, seyir terası, adrenalin parkı, amfi tiyatrosu, spor ve sergi alanları, yürüyüş parkurları, meydanları, sosyal tesisleri ve yemyeşil doğasıyla insanları mıknatıs gibi kendine çekecek, Manavgat’ın kalbi Türkbeleni’nde atacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat’a Türkiye’nin en güzel kent parklarından birini kazandırıyor. Belediye şirketi ANTEPE A.Ş. tarafından hazırlanan proje ile 350 dönümlük Türkbeleni, Manavgat’ın yeni yaşam alanı oluyor. 30 milyon 480 bin liraya ihale edilen Türkbeleni Mesire Alanı Projesi’nin temeli 18 Mart Cumartesi günü saat 12.00’de Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılacağı törenle atılacak.

türkbeleni projesi

TÜRKBELENİ MESİRE ALANI PROJESİ

Manavgat’ın akciğeri konumundaki Türkbeleni’nde tek bir ağaç kesilmeyecek. Doğası aynen korunurken, 2013’teki yangında zarar gören bölgeye de 2 bin 500 ağaç daha dikilecek. Doğa ile eğlencenin iç içe olduğu, meydanları, spor alanları, sosyal tesisleri, kültür-sanat yapıları ile her detayın düşünüldüğü Türkbeleni Projesi, Manavgat’ın çekim merkezi olacak.

1350 METREKARELİK YAPAY GÖLET

Türkbeleni içindeki yapılar, doğanın içinde kaybolacak şekilde ahşap ve traverten mermer malzemelerden yapılacak. Alan ortasındaki vadide üzerinde ahşap köprüler olan 1350 metrekarelik yapay gölet oluşturulacak. Ormanın içine gençler ve çocuklar için 2 bin metrekarelik alanda adrenalin ve macera parkı yapılacak.

türkbeleni mesire alanı

GENÇLİK MERKEZİ

Proje kapsamında içinde konferans salonu, ASMEK merkezi, laboratuvarın yer alacağı bir de Gençlik Merkezi yer alacak. İnşa edilecek 2 bin kişilik amfi tiyatro birçok etkinliğin adresi olurken, alanı hareketlendirecek. Vatandaşlar seyir terası ile Manavgat’ın eşsiz manzarasını izleyebilecek. Burada Manavgat’a bir de açık sergi alanı kazandırılacak. Projede vatandaşların seyir terasına ve restoran meydanına rahat ulaşabilmesi için yatay asansörler de bulunuyor.

60 METRELİK TÜRK BAYRAĞI

Restoran meydanındaki 4 yeme içme ünitesinde, Manavgatlılar bir tarafta deniz manzarası diğer tarafta Manavgat manzarası eşliğinde yemek yiyebilecek. Alanın en yüksek noktasında 60 metrelik bayrak direği yer alacak. Manavgat’ın her noktasından görülebilecek Türk Bayrağı ile Türkbeleni vatandaşları selamlayacak. Proje alanının tümünü engelli bireyler rahatlıkla kullanabilecek.

STK’LARA YER VERİLECEK

Manavgat’taki sivil toplum kuruluşları, Türkbeleni’nde toplanacak. Manavgat’taki sivil toplum kuruluşlarına mesire alanı ana girişindeki sosyal tesis binasında yer verilecek. STK’lar, alana canlılık getirecek. 7’den 77’ye herkesi ve her kesimi kucaklayan projede ayrıca çeşmeler, çocuk oyun alanları, yürüyüş patikaları, koşu parkurları, doğal gezinti köprüleri, büfeler, spor tesisleri, ibadethane, flora ve fauna tanıtım alanı, 5 adet açık otopark ve 250 araçlık kapalı otopark da yer alıyor.

türkbeleni mesire alanı projesi

Türkbeleni Projesi’nin temeli atılıyor
YoneticiThis post first appeared on Manavgat Haber Sitesi Manavgat Türk, please read the originial post: here

Share the post

Türkbeleni Projesi’nin temeli atılıyor

×

Subscribe to Manavgat Haber Sitesi Manavgat Türk

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×