Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Ak Köprü 17 Mart’ta açılıyor

Manavgat Haber.
Manavgat Haber - Türkiye'nin Güncel, Doğru ve Seviyeli Haber Sitesi.

Büyükşehir Belediyesi Alanya’da 12 mahalleyi birbirine bağlayan ‘Ak Köprü’nün inşaatını tamamladı. Alanyalıların dördüncü boğaz köprüsü olarak adlandırdıkları Ak Köprü 17 Mart Cuma günü hizmete açılacak.

Geçtiğimiz yıl Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından temeli atılan Ak Köprü inşaatı tamamlandı. Dim Barajı Gölü’nün üzerine inşa edilen köprünün bağlantı yolları da yapıldı. Kavşak ve peyzaj çalışmaları gerçekleştirilen Ak Köprü, 17 Mart Cuma günü saat 16.00’da Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılacağı törenle hizmete açılacak.

7 MİLYON LİRAYA MAL OLDU

Başkan Türel’in seçimlerden önce sözünü verdiği, Alanya için büyük önem taşıyan köprü yaklaşık 7 milyon liraya mal oldu. 191 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki Ak Köprü, Dim Barajı çevresindeki 12 mahalleye ulaşımı sağlarken, aynı zamanda bölge turizminin gelişimi için de büyük önem taşıyor.

TURİZME KATKI SAĞLAYACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Alanya’da her ay ya bir açılış ya da bir temel atma töreni yapıyoruz. Ak Köprü 12 mahalleyi birbirine bağlamakla kalmayıp, bir cazibe alanı olan Dim bölgesine yerli ve yabancı turistlerin gelmesini sağlayacak. Köprü Alanya turizmine de çok önemli katkı koyacak” dedi.

antalya büyükşehir belediyesi

ak köprü

Ak Köprü 17 Mart’ta açılıyor
YoneticiThis post first appeared on Manavgat Haber Sitesi Manavgat Türk, please read the originial post: here

Share the post

Ak Köprü 17 Mart’ta açılıyor

×

Subscribe to Manavgat Haber Sitesi Manavgat Türk

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×