Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Hayvan ambulansı hayvanları hizmetinde

Manavgat Haber.
Manavgat Haber - Türkiye'nin Güncel, Doğru ve Seviyeli Haber Sitesi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaralı sokak hayvanlarına hayvan ambulansı ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyor.  Duyarlı vatandaşların bir telefonu ile zor durumdaki hayvanların yanında olan ambulans ekibi, 2016 yılı içerisinde 1587 yaralı hayvana müdahale etti.

Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü’nün, sahipsiz hayvanların trafik kazaları ve benzeri durumlarda meydana gelen can kayıplarını en aza indirmek için oluşturduğu tam donanımlı hayvan ambulansı, gece gündüz sevimli dostlara hizmet vermeye devam ediyor. Veteriner hekim, hayvan koruma ekibi ve hasta bakıcıdan oluşan ekip ile vatandaşlardan gelen ihbarlar anında değerlendiriliyor.  Hayvan ambulansı ile olay yerine ulaşan ekip en kısa sürede yaralı hayvana müdahale ediyor. Acil cerrahi müdahalelerin de yapılabildiği ambulansta, yoğun bakım ünitesi, solunum cihazları gibi hayati fonksiyon için önem arz eden cihaz ve donanımlar yer alıyor. Yaralı hayvana daha kapsamlı müdahale ise Kepezaltı’ndaki sahipsiz hayvan bakım merkezinde yapılıyor.

hayvan ambulansı

1587 YARALI HAYVANA MÜDAHALE

Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Şube Müdürlüğü geçtiğimiz yıl 1587 yaralı hayvana müdahale etti. Veteriner hekim liderliğindeki ekip yaralı 1011 köpek ve 576 kedinin yardımına koştu ve tedavilerini yaptı.  Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Şube Müdürlüğü yetkilileri,  Antalya merkez ilçelerinde yaralı hayvanlara 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmet verdiklerini söyledi. Yetkililer vatandaşların çevrede gördükleri yaralı ve hasta sokak hayvanlarını belediyenin 332 22 33 nolu telefonuna bildirmelerini istedi.

antalya büyükşehir belediyesi

Hayvan ambulansı hayvanları hizmetinde
YoneticiThis post first appeared on Manavgat Haber Sitesi Manavgat Türk, please read the originial post: here

Share the post

Hayvan ambulansı hayvanları hizmetinde

×

Subscribe to Manavgat Haber Sitesi Manavgat Türk

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×