Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

افزایش نرخ بیکاری در استرالیا

صدای استرالیا– نرخ بیکاری در استرالیا به ۵.۲ درصد رسید.

به گزارش فارکس استریت، تا پایان ماه ژوئن نرخ بیکاری در استرالیا به ۵.۲ درصد رسیده است که هنوز یکی از بالاترین سطوح ثبت شده در یک سال اخیر است. با این حال برخی از کارشناسان پیش‌بینی می کنند که در صورت اصلاحات ساختاری، نرخ بیکاری در استرالیا به زودی به زیر ۵ درصد برسد.

تحلیل گران بانک “ای ان زد” در گزارشی پیش‌بینی کرده اند که که نرخ بیکاری استرالیا تا پایان امسال به زیر پنج درصد و تا سال ۲۰۲۱ به ۴.۵ درصد کاهش یابد. به گفته این موسسه شرط تحقق چنین هدفی این خواهد بود که نرخ بهره یک یا دو مرتبه دیگر کاهش پیدا کند.

در ماه ژوئن تنها برای ۵۰۰ نفر اشتغال زایی صورت گرفت تا شمار بیکاران با ۶۶۰۰ نفر افزایش به ۷۱۱هزار و ۵۰۰ نفر برسد. شمار افراد در جستجوی کار طی این مدت با ۱۱هزار و۹۰۰ نفر افزایش به ۲۲۳هزار و ۹۰۰ نفر رسیده است.

در ماه ژوئن شمار افراد شاغل استرالیایی به ۱۲میلیون و ۸۷۱ هزار و ۷۰۰ نفر رسید. از این بین، شمار افراد شاغل تمام‌وقت با ۲۱هزار و ۱۰۰ نفر افزایش به ۸میلیون و ۸۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر رسیده است و ۴ میلیون و ۵۶ هزار و ۱۰۰ نفر دارای مشاغل پاره وقت بوده اند.

متوسط نرخ بیکاری در استرالیا در بازه زمانی ۱۹۷۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۸۳ درصد بوده است که بالاترین نرخ ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۹۲ با ۱۱.۲ درصد و کمترین نرخ ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۰۸ با ۴ درصد بوده است.

تا پایان ماه ژوئن نرخ مشارکت در بازار کار به ۶۶ درصد رسید و شمار افرادی که در سن کار نیستند با ۰.۴ درصد کاهش به ۸.۲ درصد رسید.

منبع: ایسنا

نوشته افزایش نرخ بیکاری در استرالیا اولین بار در صدای استرالیا. پدیدار شد.This post first appeared on Voice Of Australia, please read the originial post: here

Share the post

افزایش نرخ بیکاری در استرالیا

×

Subscribe to Voice Of Australia

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×