Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Burmistrz na Facebooku: Wspomnienie o Józefie Stojanowskim


Dzisiaj [21 października 2016 r.] walkę z chorobą przegrał wspaniały człowiek, doświadczony i aktywny samorządowiec, znakomity nauczyciel i wychowawca, oddany przyjaciel i współpracownik - ś.p. Józef Stojanowski.

Nigdy się nie poddawał. Ani Gdy z ogniem w oczach dyskutował o matematycznych czy filozoficznych zawiłościach ze swoimi uczniami, ani gdy zaczynał kierować nauczycielską solidarnością, ani gdy jako radny zabiegał o sprawy dla oleśniczan najważniejsze. Nie inaczej było z chorobą.

Kadencję - jak się okazało swoją ostatnią - zaczynał na wózku inwalidzkim. Zakończył - paradoksalnie - samodzielnie pokonując dwa wysokie piętra do sali obrad Rady Miasta!

O sprawy Oleśnicy i swojego okręgu walczył do końca. Dokładnie za tydzień miał poprowadzić kolejne posiedzenie kierowanej przez siebie Komisji Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Regionalnego, a w piątek zająć stanowisko podczas sesji, której głównym tematem będzie właśnie oświata. Zdążył się do tych zadań jak zawsze profesjonalnie przygotować. Nie zdąży już podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Cieszę się, że udało nam się spełnić jedno z Jego marzeń. Kilka miesięcy temu, bardzo szczęśliwy, wziął udział w upamiętnieniu swojego wychowanka, jednego z najwybitniejszych matematyków, tragicznie zmarłego profesora Krzysztofa Galickiego. Uczestnicy akademii w I LO zgotowali Mu wówczas owację na stojąco. Równo rok temu, na październikowej sesji Rady Miasta, radni podjęli uchwałę o nadaniu imienia K. Galickiego rondu u zbiegu ulic 3 Maja, Chopina i Reja - właśnie na wniosek Pana Józefa, który nawet nie próbował wówczas kryć swojej radości i wdzięczności. W rocznicę tego wydarzenia obaj naukowcy, Mistrz i Uczeń, są znowu na jednej uczelni...

Panie Profesorze, bardzo Panu dziękuję za współpracę, za kreatywność, za dyskusje o mieście i jego sprawach!

Będzie mi brakowało Pana wsparcia, jasności umysłu i czysto ludzkiej wrażliwości. Za wszystko co było nam dane - z całego serca dziękuję.

Bliskim ś.p. Józefa Stojanowskiego, dzieląc ból tej straty, składam najszczersze wyrazy współczucia. Niech spoczywa w pokoju.

Michał Kołaciński
Burmistrz Oleśnicy
This post first appeared on Kurier Ratuszowy Oleśnica, please read the originial post: here

Share the post

Burmistrz na Facebooku: Wspomnienie o Józefie Stojanowskim

×

Subscribe to Kurier Ratuszowy Oleśnica

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×