Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Sekreti i VIP-ave për Flokë te Shëndetshëm? Një Recetë e Gjitha Natyrale!Lëngu i qepës së kuqe është i mahnitshëm për flokët tuaj dhe për shumë personazhe të famshëm ajo është një nga përbërësit më të mirë kur është fjala për përmirësimin e cilësisë së flokëve.

Studimet kanë treguar se qepa e kuqe parandalon humbjen e flokëve në 87% të rasteve. Flokët tuaj do të duken më tërheqëse brenda një muaji.

Dermatologjistet kanë konfirmuar se ajo nuk shkakton efekte anësore.

Qepet e kuqe janë të ngarkuara me squfur, i cili është i rëndësishëm për prodhimin e kolagjenit. Kolagjenit është thelbësor për rritjen e flokëve.

Lëngu i qepës së kuqe përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës. Ai redukton inflamacion të lëkurës, në sajë të aftësive të saja të forta antibakteriale, transmeton 1Fakt Shëndet.

Kjo do të bëjë flokët tuaj shumë më të fortë. Ju do të habiteni nga rezultatet e këtij trajtimi në vetëm një muaj!

Receta


Pastroni dhe qëroni 2-4 qepë. Shtrydhni lëngun e tyre. Përzierja e qepës është një tjetër alternativë, por lëngu është zgjidhja më e mirë. Përzieni në një lugë gjelle mjaltë.

Butësisht vendosni lëngun në lëkurën e kokës suaj. Lëni atë për 15-30 minuta. Ju mund te mos e pëlqeni erën e tij, por ai është sigurisht duke funksionuar. Për rezultate optimale, ju mund të mbani lëngun për një orë.

Përsëriteni trajtimin 2-3 herë në muaj.

Provojeni dhe ndani mendimin tuaj!


This post first appeared on 1FAKT - Teste Psikologjike E Kuize Logjike, please read the originial post: here

Share the post

Sekreti i VIP-ave për Flokë te Shëndetshëm? Një Recetë e Gjitha Natyrale!

×

Subscribe to 1fakt - Teste Psikologjike E Kuize Logjike

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×