Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Tütün Nasıl Sarılır?

Tütün Nasıl Sarılır?

 Sigara fiyatlarının artmasından sonra tütüne yönelen vatandaşlarımızın aklına gelen ilk soru daha önce hep hazır bir şekilde aldıkları sigaraların nasıl sarılacağıdır. İlk başta karşılaşılan her şeyde olduğu gibi tütün sarma konusunda da elbette başarısız olmak kaçınılmazdır. Bu yazımızda sizlere aldığınız tütünleri nasıl saracağınız konusunda bilgi vererek ilk başarısızlıklarınızın etkisinden çabucak kurtulmanızı sağlamayı amaçlıyoruz.

Tütün Sarma Şekilleri

 Gerek sigara fiyatlarıyla kıyaslandığında çok daha ucuz olmasından gerek içinde bulunan maddeler itibari ile daha zararsız olmasından dolayı tiryakiler tarafından tütüne olan ilgi son dönemlerde git gide artmaktadır. Daha önce eline hazır bir şekilde gelen sarmayı nasıl yapacağı konusunda hiçbir fikri olmayan tiryakilere vereceğimiz tüyolarla artık sigaranızı başka birisine gerek kalmadan sizler de sarabileceksiniz.

Tütün Sararken Nelere Dikkat Edilmeli?

 Öncelikle belirtmemiz gereken husus şu ki tütününüzü kesinlikle rüzgârlı bir ortamda sarmamanız gerekmektedir. Zira rüzgârın etkisiyle sarma sigaranızın içine koyacağınız tütünler havada uçuşacaktır. Bu yüzden rüzgârın olmadığı tenha bir bölgede tütün sarma işlemini yapmanız iyi olacaktır. Bu önemli hatırlatmadan sonra tütün sarma konusunda en önemli olan bir diğer faktörü belirtmek gerekirse o da sarmanın içine koyacağınız tütün miktarıdır. Her ne kadar tiryakiler tarafından kullanılan Adıyaman tütünü ve Çelikhan tütünü gibi ürünler göz kararı bir şekilde sarmanın içine dolduruluyorsa da tütünü kâğıda koyduktan sonra içim zevkinize göre daha fazla tütün ekleyebilir ya da kâğıdın içindeki tütünü dışarı çıkarabilirsiniz. Burada tercih tamamen sizin içim zevkinize kalmıştır.

Bundan sonra ise kullanacağınız tütünü ve filtreyi yapışkanlı tarafı üst tarafta kalacak şekilde koymanız ve sarmayı elinizde çok fazla sıkmadan hafifçe ovalamanız gerekmektedir. Bir süre bu işlemi yaptıktan sonra elinizdeki sarmanın normal sigara gibi olduğunu gördükten sonra üst kısmı gövdeye yapıştırabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise sigaranın uç kısmını dar, orta kısmını ise şişkin yapmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Zira bu işlem sayesinde hem duman istenilen seviyede gelecek hem de sigaranın estetik görünümü daha güzel olacaktır.

The post Tütün Nasıl Sarılır? appeared first on Adıyaman Tütünü Sipariş Yorumlarımıza Bakınız.This post first appeared on Bilgili Dünya - Haber - Analiz - Stratejik Geliş, please read the originial post: here

Share the post

Tütün Nasıl Sarılır?

×

Subscribe to Bilgili Dünya - Haber - Analiz - Stratejik Geliş

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×