Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

TEKEL TÜTÜNÜ

TEKEL TÜTÜNÜ

 Türkiye genelinde yetiştirilen tütünler arasında birçok farlı ürün bulunmaktadır. Bu ürünler arasında ise sulu ve susuz olarak yetiştirilen tütünler olmak üzere 2 farklı başlık altında inceleyebileceğimiz tütünler mevcuttur.

Susuz Tütün Nedir?

 Susuz tütün denilen tütünler genel olarak tarlaya ekildiklerinden sonra sadece güneş ışınları ile yetiştirilen ve bu büyüme esnasında dışarıdan herhangi bir sulama işlemi yapılmadan büyütülen tütünlerdir. Bu yetişme işlemi sonucunda direk tütün işleme fabrikaları tarafından satın alınan bu tütünler fabrikada işlenerek satışa hazır hale getirilmektedir. Burada önemli olan şey ise susuz yetişen bir tütünü sigaraya sararak içtiğinizde dumanı dışarı gelmeyen bir tütün olmasıdır.

Sulu Tütün Nedir?

 Sulu tütün ise güneş ışınlarının yanı sıra sulama şeklinde büyütülen tütün çeşididir. Bu tütün çeşitleri arasında en bilindik olanları ise Adıyaman Tütünü ve Çelikhan tütünü olmaktadır.

Tekel tütün ürünleri

 Değişik markalar ve farklı katkı maddeleri ile satışa hazırlanan Tekel tütünleri işlenerek müşterilere servis edilmektedir. Bu tütünler arasında en çok sevilenleri ise çikolata aromalı tütünler başta olmak üzere, captainblack, golden virgina tütünleri gelmektedir. Bunların yanı sıra işlenmiş tekel ürünlerine örnek vermek gerekirse 2005 tekel tütünü ve toroz 2005 tütünü en çok tercih edilen tekel tütünleri arasında yer almaktadır.

İşlenmiş tütünlerin hemen hemen hepsinde ortalama olarak 1 kilogram için en az 50 paket edecek kadar sigara çıkmaktadır. Bu tütünler işlendikleri için etrafa pis koku yaymaz ve boğazı yakmazlar. Bu tütünlerin hepsi orijinal paketler halinde satışa sunulmaktadır. Ayrıca bu tütünlerde orijinal TPDAK satış belgesi olduğu için merdiven altı ürünler ile arasındaki kalite farkı içen bir müşteri tarafından çabucak anlaşılacaktır. Bu tütünler ayrıca kilogram halinde satılarak müşterilere sunulmaktadır ve bu konuda yasal olarak herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Bunun yanı sıra işlenmemiş olan Adıyaman tütünü ise henüz bir yasal düzenlemeden geçmediği için satışı yapılamamaktadır.

Çelikhan Tütünü

 Tekel tütünleri arasında Parlement tütününe içim olarak en çok benzeyen Çelikhan tütünü maliyet olarak da parlement sigarasından daha ucuza gelmektedir.

The post TEKEL TÜTÜNÜ appeared first on Adıyaman Tütünü Sipariş Yorumlarımıza Bakınız.This post first appeared on Bilgili Dünya - Haber - Analiz - Stratejik Geliş, please read the originial post: here

Share the post

TEKEL TÜTÜNÜ

×

Subscribe to Bilgili Dünya - Haber - Analiz - Stratejik Geliş

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×