Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Wiszące tory w Jerzmanicach Zdroju


Tory wiszące nad rzeką Kaczawą, która zmieniła swoje koryto po wezbraniu w 2007 Roku (tym samym podmywając je), to fragment linii 284. Rozpoczyna się ona w Legnicy, a kończy w Mirsku, 10 kilometrów od granicy polsko-czeskiej, choć kiedyś dotrzeć nią można było niemal pod same słupki graniczne. Obecnie tylko część całej linii, pomiędzy Legnicą a Jerzmanicami Zdrojem jest przejezdna, pozostałe odcinki zostały fizycznie rozebrane, bądź pozostają nieczynne.

Z artykułu na stronie Rynek Kolejowy wynika, że samorządowcy z kilku gmin chcą starać się o pieniądze na remont linii 284 z Legnicy do Lwówka Śląskiego (tory wiszą dokładnie w połowie tego odcinka)... Na stronach Wikipedii natomiast dowiadujemy się, że interesujący nas odcinek do użytku oddano w roku 1896, ostatecznie z ruchu wyłączono w roku 1992. 
Miejsce to odwiedziłam w zeszłym roku zachęcona wpisem na stronie Turystyka Niekonwencjonalna, muszę przyznać że robi wrażenie aczkolwiek jednocześnie stanowi zagrożenie, most oraz tory są w coraz gorszym stanie, tym bardziej cieszy fakt, że być może zostaną zabezpieczone. 
źródło: Rynek Kolejowy, Wikipedia, Turystyka Niekonwencjonalna

This post first appeared on FotoFakty - Wioletta Kozłowska, please read the originial post: here

Share the post

Wiszące tory w Jerzmanicach Zdroju

×

Subscribe to Fotofakty - Wioletta Kozłowska

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×