Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

EMERYTURY PAŃSTWOWE

W 2002 r. rząd niemiecki oficjalnie ogłosił, że „państwowe” Emerytury będą coraz niższe. Lukę w świadczeniu przyszłych emerytów ma wypełnić Riester-Rente. Produkt ten skierowany jest do osób podlegających obowiązkowemu ubezpieczeniu w systemie państwowym. Aby zachęcić ludzi do tej formy oszczędzania, państwo dotuje tego rodzaju umowy.
Od roku 2008 dopłaty te wynoszą 154 euro dla osoby dorosłej i 185 dla każdego dziecka. Dzieci urodzone po 2007 roku otrzymują 300 euro dotacji. Oprócz wyżej wymienionych dotacji ważną zaletą są również korzyści podatkowe - składki można odprowadzić od podatku dochodowego jako Sonderausgabe (rocznie max. 2100 euro), co może znacznie zmniejszyć nasze obciążenie podatkowe. Składka minimalna to 60 euro rocznie - czyli 5 euro miesięcznie.
Riester Rente opłaca się szczególnie dla osób pracujących na minijob, osobom wychowującym dzieci jak i osobom o niskim dochodzie, które są szczególnie narażone na na brak zabezpieczenia w wieku emerytalnym oraz bardzo niskie emerytury. Riester Rente to dobry sposób aby uzupełnić lukę w państwowym ubezpieczeniu emerytalnym.

Dowiedz się bezpłatnie jaka emerytura będzie Ci przysługiwała w Niemczech.

Adamczuk Agnieszka
Mobil:0049 15226254230
E-Mail: [email protected]

Schönbornstr. 1 54295 Trier
Graeffstr. 5 50823 Köln

Website: www.pro-expert.euThis post first appeared on Ubezpieczenia W Niemczech, please read the originial post: here

Share the post

EMERYTURY PAŃSTWOWE

×

Subscribe to Ubezpieczenia W Niemczech

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×