Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Sposób, w jaki matka wybiera kosmetyczkę jest jeden.

Wyciśnięta z dnia chwila relaksu. Klimatyzowany gabinet, kiedy na zewnątrz tropiki. Smooth jazz z głośników, choć po przeciwnej stronie ulicy, na samiusieńkim środku chodnika wesoła gromadka mocno przeżartych odorem alkoholu i przesikanych krzaków żuli. Ponieważ niesłychanie wkurzają mnie wiecznie z wszystkiego niezadowoleni malkontenci bezustannie narzekający na Łódź,  wpatrzona w perełkową tapetę gabinetu kosmetycznego zatapiam się w myślach i rozważaniach o poczuciu estetyki Hanny Zdanowskiej i tym, co tak właściwie chciała osiągnąć otwierając kolejny, jakże modny woonerf z gromadką męczenników żulerskich. I gdy dochodzę do jakże budującego wniosku, że te żule to na pewno nie nasze, a przyjezdne – prosto z miasta Kutna (bo kto nie był na dworcu w Kutnie, ten życia nie zna) – zza granic miasta i myśli wyrywa mnie od dłuższego czasu dziamgający głos pani kosmetyczki. Że ona naprawdę nie rozumie, dlaczego 500 + dają tylko na dzieci, a nie dają na psy. Bo utrzymanie takiego psa to kosztuje. I ona wie, co mówi, bo ona ma dwa jorki. Dwa!

Patrzę na nią z nadzieją, że to jakieś wyrafinowane poczucie humoru, na które jestem zbyt głupia. Ale nie. Więc patrzę na nią i milczę. No bo cóż. Znów jestem w punkcie wyjścia, wiem, że nadal szukam kosmetyczki. Bo choć babka pięknie robi co tam trzeba, to oprócz ciała odpoczywać musi przede wszystkim głowa.
Nie jest to moja gorąca deklaracja podparcia dla 500 plus. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko w tej kwestii działa jak powinno i jak bardzo Polaki cebulaki potrafią kombinować, by oszukać, zaniżyć i dostać. Jest to natomiast moja gorącą deklaracja przeciw bezmyślnemu gadaniu. Za dużo tej głupoty dookoła.
Tak powstają bijące po społeczeństwie podziały na dzieciatych i bezdzietnych. I na paplających i milczących. I na ciut myślących i bezmyślnych też.
Z pozdrowieniami dla wszystkich Kutnian. Czy tam mieszkańców Kutna.


This post first appeared on Www.mamatymkowa.pl, please read the originial post: here

Share the post

Sposób, w jaki matka wybiera kosmetyczkę jest jeden.

×

Subscribe to Www.mamatymkowa.pl

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×