Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Neler Oluyor Hayatımda?


       Çılgın zamanlar olmasa da çekiyor bir şekilde günler. Bazen bir neşe bazense keder ile gelip geçerken zaman, ben sanki beddua yemişçesine yerimde sayıyorum. Yahu hayatım hiç mi yolunda gitmez? Gitmiyor vallahi. Son 2 yılda başıma gelen 22 yaşıma gelene kadar gelmedi valla. Yok iyi bir gusül gerekiyor sanırım.

       Neyse bu aralar yapabildiğim tek şey evde oturmak, kitap okuyup yazılar yazmak olduğu için bunu değerlendiriyorum. Neredeyim, neler yapıyorum, nasılım, neler olacak, ne konuşalım, hebele hübele... Neler oluyor hayatta, bir de şu rüya gerçek olsa... Hadi başlayalım. (vlog çekmek istiyorum yaaa)

                              1- Abi Kemik Değil, Kas Bu

       Ah şu sıralar  nasıl ağrı çekiyorum ben. Canım nasıl yanıyor bir bilseniz. Ufak bir iş kazası geçirdim.Belimde yine ufak bir iki yırtık var. Yürümekte zorlanıyorum ve haliyle ağrıdan uyuyamıyorum. Bu kadar sinirli ve asabi olmamın tek nedeni bu. Fevri kararlar almaktan çok korkuyorum. O yüzden kitap okumaya sardım. Teknolojiden uzak kalmak istiyorum fakat o konuda başarılı değilim. Zaten izinliyim fizik tedavi saatlerim hariç hep evdeyim. (Bu arada dizi ve film önerilerine acayip açığım)

                              2- Kendimi Yeniden Keşfediyorum

       Şu sıralar kendimle alakalı yeni şeyler keşfediyorum. Bir romantizm unsuru olan bahar yağmurlarını aslında sevmediğimi keşfettim. Sucuk gibi ıslanınca olaylar değişiyormuş valla. Geçen eve geliyorum, malum ayak sakat olunca yürüyüş yapılan yol boyunca ıslandım. Hem kendime gülüyorum, hem de yağmura söve söve 10 dk süren bir yolu 25 dk'da geldim. Bırak romantizmi odun hatta kalas deseler yok yani sevmiyorum yağmuru. Ha birde sevmiyorum dediğim Rap Müziği sevdiren birini buldum. Şimdilik ondan başkasını dinlemicem ama belki daha çok severim zamanla. Neyse kendisi "Emre ÖZKAN" olur efenim. Normalde izlemeye doyamadığım parodiler çekiyor ama rap de yapıyormuş. Sizlere bir şarkısını bırakacağım. Siz karar verin.


                                             3-Kişisel Bir İki Değişiklik

       E bir buhran halinin hazin sonuyla sizinleyim. Bazı tahminler olur belki ama bunalıma girince ne yapıyorsam yine yaptım. Saçlarımı kestirdim. Uzun zamandır bu kadar kısa kullanmamıştım. Birde tatlı bir kahve tonuna boyattım. Sanırım bir süre aynalardan uzak kalacağım. Çok üzülüyorum kısa görünce. Ha birde lens aldım. Ama çok gerekmedikçe kullanmayacağım. Yeşil renk göz yakışıyormuş aslında. Piercingler artık yoklar. Başta üzülmüştüm ama doğal halimin daha iyi olduğunu söyleyenlerin sayısı artınca bir değerlendireyim dedim. Sanırım onlar haklı. Bakalım daha neler gelecek başıma. 

                                    4-(Y)ol (G)eçen (S)ınavına Girdim

      Evet hazırlanmasam da, kitap açıp bakmasam da o sınav benim sınavımdır. Girdim YGS sınavına. Kolay bir Türkçe ile karşılaştım ve 40 dk sürdü o kısım. Peki ya sonrası? Evet sonrası yok çünkü ben uzun zamandır ne Tarih ne de Fen Bilimleri dersi gördüm. Haliyle okuduğum kitaplar ile biraz Tarih yaptım ama Fen neredeyse hiç yoktu. Ve tertemiz az karalanmış optiğimi sınavın bitişine 1 saat kala teslim ettim. Ciddi bir ağrı çektim ve oturamadım bu yüzden sınavdan erkenden çıktım. O yüzden pek başarılı bir sınav değildi. Bakalım olmadı seneye tekrar denerim, hipotenüsün tüm komşularını yenerim.☺

                                   5- Neler Oluyor Hayatta

       Diksiyon eğitimi alacağım yakın bir zamanda. Kısa bir kurs. Sonrasında sıkı bir çalışma. Trt'ye bir başvuru yaptım Dublaj ve Ses eğitimi için. Belli mi olur sanatı bir noktadan yakalarım belki. Hayatım boyunca hep Tiyatro ile varolmak istedim.. Üniversiteyi de bu yüzden çok istiyorum. Umarım ailemi bunaltmadan kendi imkanlarım ile bunu başarabilirim. Şuan bir kitap fuarı var ve sakatlığım yüzünden gidemiyorum. Neyse her şey güzel olacak...

                             6-Evlilikten Paçayı Zor Kurtardık

        Bir iki hafta önce bolca tepki toplayan bir yazı yazdım. Kadın olmanın zor olduğu söyledim ama erkekleri aslında yermedim. Bazı arkadaşlarım, dostlarım samimi olduğum veya olmadığım bazı insanlar bu konuya çok içerlemiş. Biraz bu konuyu anlatayım. Bu kadar hayali olan bir kıza evlensen mi acaba dersen ne olur? Tabiki çok üzüldüm. En kötüsü bunu karşı gelemediğim biri, yani babam söylerse haliyle epeyce düşündüm. Tüm yönlerini, iyi veya kötü demeden, dış görünüşe bakmadan ama sonuç değişmedi. İstemedim evlenmek, Ha bu arada evliliği özgürlüğün kısıtlanması vs. gibi de görmüyorum bazı insanlar gibi. Ben sadece bazı şeyleri kendim başarmak istiyorum, destek almadan. Bu yüzden şimdi olmasını istemiyorum. 


         Evet sevgili mavi kelebekler, hayatım bir karmaşa ve acı içinde geçiyor bu aralar. (fiziksel bir acı). Ha bu arada her yazımda yaptığım ölüyorum aşığım tripleri atmak yerine şunu demek istiyorum. Hayatta doğruyu deneyip yanılarak bulursunuz. Bazen yanılmak da gerekiyor. Hayata küsmek manasız bir hareket. Çünkü seni seviyorum, seni asla bırakmam diyenler daha iyisini bulduğunda sizi görmüyor bile. Yaşadım, biliyorum... Ve bir tavsiye, ister bu kız daha küçük deyip göz ardı edin, isterseniz de dinleyin. "öfke her duyguyu canlı tutar, hele ki kin asla unutturmaz, size ne yaparsa yapsın affedin, Ben affediyorum..."

         Bu arada sevgili mavi kelebekler, 1 yıl oldu Bir Deli Mavi doğalı. Çekiliş ve hediyeler vermek istiyorum. Hediye konusunda daha karar vermedim. Sizden hunharca tavsiye bekliyorum. Sevgiler saygılar.
This post first appeared on BİR DELİ MAVİ, please read the originial post: here

Share the post

Neler Oluyor Hayatımda?

×

Subscribe to Bİr Delİ Mavİ

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×