Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Portugalia 1 dzień - Porto i grillowe ulice Matosinhos


Wakacyjna przygoda w Portugalii rozpoczęta! Pierwszy organizacyjny dzień w planie to w sumie przelot, zakwaterowanie, małe zakupy i spacer. Okazało się, że to za mało, plan organizacyjny wykonany i co dalej, no cóż porwało nas na wieczorny spacer do Matosinhos. To miasteczko nadmorskie, zwane inaczej przedmieściami Porto.

Spacer rozpoczęliśmy przejściem Praia de Matosinhos ogromną plażą posiadającą wystarczającą ilość miejsca dla wszystkich odwiedzających, nawet latem, położoną na północnym brzegu ujścia rzeki Douro, a od zachodu graniczącą z Oceanem Atlantyckim. Widok na port kontenerowy na północy oraz zamek Castelo do Queijo (zwany inaczej serowym zamkiem!) na południu. 

Przejście ulicą  Heróis da França, naprzeciwko hali rybnej, gdzie codziennie rano świeżo złowione morskie skarby wyładowują kutry rybackie, mijając najlepsze rybne restauracje w Porto, gdzie ryby grilluje się bezpośrednio na ulicy przed restauracjami i ich jakość nie ma sobie równych w całej Portugalii.

Kończąc dzień kolacją w niezwykle klimatycznym miejscu jak restauracja PALATO, w porze odpowiedniej dla Portugalczyka, czyli po 19.30 w środku tygodnia. Grillowane sardynki, grillowane kalmary i wino, które utuliło nas później do snu - zakończyło a tym samym dało początek 1 dnia naszej wyprawy po Portugalii.


This post first appeared on Z Notatnika KTX, please read the originial post: here

Share the post

Portugalia 1 dzień - Porto i grillowe ulice Matosinhos

×

Subscribe to Z Notatnika Ktx

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×