Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Pasta with Red Lentil Sauce

Rychlých a jednoduchých receptů není nikdy dost. A nejlepší ze všeho jsou ty, jejichž příprava trvá do deseti minut, ale výsledné jídlo byste byli schopni jíst pořád dokola. Pro mě do této kategorie spadá i tento recept. A co víc - schválil ho i můj hlavní kritik (jinými slovy chutnal i mému bratrovi, který by se nejradši cpal jen smaženým kuřecím řízkem, rohlíky a čipsy) !

There's never enough quick and easy recipes. And the best of them are those whose preparation takes up to ten minutes but the results is so awesome that you could eat it every day. For me, this recipe fits in this category. Plus my main critic approved it (in other words, my brother who prefers fried chicken nuggets, white pastry and chips liked it too) !


Je vtipné, jak kdykoliv napíšu nějaký článek o životním stylu, okamžitě všechny svoje zásady znovu překopu a úplně změním názor. Jako když Jsem psala o vegetariánství a po chvíli jsem se zase vrátila ke konzumaci ryb. Nebo když jsem nedávno psala o tom, jak mi neprospěla redukce mléčných výrobků a že je zase začínám jíst. A najednou bum - mám alergii na mléčnou bílkovinu. A navíc zase začínám uvažovat o veganství ... Ach jo, občas (skoro pořád) mám v tom mám vážně zmatek.

It's funny that after I write some post about the lifestyle, all of my opinions change immediately. Like when I wrote an entry about vegetarianism and then I started eating fish again. Or when I said that the reduction of the dairy wasn't a good idea and that I'm going to eat dairy again. And boom - I have milk protein allergy. And plus I'm thinking about becoming vegan again .. Well, my opinions and thoughts are sometimes (almost all the time) one big mess.

"Animals should be our friends. Not our food"

Začala jsem sledovat videa na youtube kanálu PETA a čím dál víc se příčí jíst živočišné výrobky. Zvířata se od nás ve spoustě věcech moc neliší. Mají city, dokážou milovat, cítí bolest .. přesně tak jako lidi.

Respektuji, když někdo opravdu potřebuje jíst maso. Tělo každého z nás má jiné potřeby a každý potřebuje ve své stravě něco jiného (jak omílám v každém článku). ALE! I pokud se rozhodnete jíst maso a další živočišné výrobky - prosím .. nepodporujte velkovýrobu. Kupujte je ve farmářských obchůdcích, v bio kvalitě a ověřujte si v jakých podmínkách zvířata žila. Podmínky na velkofarmách jsou prostě hnus. To se nedá jinak říct. Pokud by vás zajímala realita v jaké zvířata žijí, doporučuji ke zkouknutí následující videa. Ale předem zase upozorňuji - chce to mít silný žaludek ..

I started watching videos on youtube channel of PETA and I'm feeling worse and worse about eating animal products. Animals are so similar to people - they have feelings, they are capable of love, they feel pain - just like us.

I respect that some people need to eat meat. We all have different bodies and we all need something a bit different in our diet (I've already written this for milion times). BUT! Even if you decide to eat meat and other animal products - please .. don't support the factory famring. Buy the food in farmer's shops, in bio quality and ask and be curious about the conditions in which the animals lived. The conditions in those factory farms are just horror. If you'd be interested in finding our about the factory farming reality, watch these videos. Warning - it's not easy ..

Crying Cow /  Dogs rescued from Dog Meat Farm / Factory Farming in 60 seconds / Animals Love / Cow crying for her baby / The problem with palm oilvegetarianvegan
sugar freegluten free / bez lepkudairy free / bez mléčných výrobkůeggs free / bez vajecnuts free / bez ořechů

Ingredients (1 porce /  1 serving)
 • 1 porce bezlepkových těstovin (použila jsem kukuřičné) / 1 portion gluten free pasta (I used cornmeal pasta)
 • 1/2 hrnku loupané červené čočky /  1/2 cup peeled red lentils
 • africké koření Harissa (podle chuti)* / african spice Harissa (to taste)
 • hrst slunečnicových semínek / handful sunflower seeds
 • sůl / salt
* Používám himalajskou sůl Cereus se směsí koření Harissa / I use Harissa spices Himalayan salt Cereus

How to:
 • Těstoviny uvaříme podle návodu / Cook the pasta ccording to the instructions
 • Čočku zalijeme vodou a vaříme cca 10 minut, dokud nebude rozvařená skoro na kaši / Cook the lentils for about 10 minutes until it has almost porridge consistency
 • Přidáme k čočce podle chuti sůl a koření / Add the spices and salt
 • Slunečnicová semínka si na pánvi na sucho pražíme / Roast the sunflower seeds without on a pan without oil
 • Vše smícháme v misce a máme hotovo :) / Mix everything in a bowl and you're done :)


  This post first appeared on MeAdelaida: Dreamer's Life Journey, please read the originial post: here

  Share the post

  Pasta with Red Lentil Sauce

  ×

  Subscribe to Meadelaida: Dreamer's Life Journey

  Get updates delivered right to your inbox!

  Thank you for your subscription

  ×