Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Bayern ' in eski forveti Beşiktaş ' ı taşıdı...

Yine enteresan bir derbi izledik aslında...Konuşulması gereken şeyler de var.Örneğin iki takımın da gerçekten kazanmayı çok istediği bu maçta kendi defans oyuncuları nasıl olur da kendi kalelerine gol atar ? Bu oyuncuların bu ilk marifeti değil ki...Demek ki her iki takımın da özellikle yan ve yüksek toplarda diziliş ve oyunu okumada sorunları var. Üstelik bu goller karamboller den de gelmedi..


Perreria gerçekten ne yapmaya çalışıyor.Şu an için anlamak zor. Van persie gibi bir forveti kenarda unutmak gerçekten şaşırtıcı  ; Emenike ve Moussa sow elinden uçmuşken sadece Fernandao ile oynamak rakibi bir anlamda rahatlatmak demek.


Çünkü Fernandao ikili mücadelere girerse başarılı olan ve kenarlardan beslendiğinde katkı yapabilecek bir adam. Bunun içinde ayağına oynamak lazım her fırsatta. Ama dün o da maça istediği gibi başlayamayınca gerisini getiremedi.

Beşiktaş hem orta saha açısından hem defans blogunda daha güzel bir birliktelik sergiledi.Atiba gerçekten inanılmaz faydalı.Beck uyum sağlamış. Töre ,Oğuzhan ve Olcay zaten birbirleri ile çocukluk arkadaşı gibi. Şimdi böylesi bir ortam da Fenerbahçe Meireles in formu ile Alves ve Kjaer i toparlamak isterken orta saha ve forvette neredeyse cılız kaldı. Caner de düşüş sürerken ,Nani tek başına takımı sürüklemeye çalışıyor. Lazar Markovic bu bölgeye neredeyse ilaç gibi gelmişti. Hızlı,koşan,savaşan bir oyuncu ve çok ta genç.Ancak oyundan erken çıkması belki de şanssızlığı idi.


Fenerbahçe yıldız isimler aldı almasına ama. Belki de en büyük transfer yanlışı  Diego Ribas ı elinden çıkarmamak oldu sanırım.
Maç içerisinde Hakem in hatalı kararları oldu mutlaka. Ancak bu tip maçlarda tempo ve üretkenlik koymalısın oyuna. İşte bu anlarda Gomez belki de bunu yaptı.İkinci golü neredeyse jeneriklikti.
Ve daha da önemlisi Bayern München forması giyip son 10 yılda başarısız olan santraforlar yok denecek kadar azken ( Klose,Elber,Pizarro,Olic,Mueller,Santa Cruz  vs )  Gomez de hala yaşayan efsanelerden biri olduğunu gösterdi..


oğuz akdeniz


This post first appeared on Zoomla Bakalım, please read the originial post: here

Share the post

Bayern ' in eski forveti Beşiktaş ' ı taşıdı...

×

Subscribe to Zoomla Bakalım

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×