Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Centilmen motosikletçiler, prostat kanseri için bir aradaydı

Tags:
Centilmen Motosikletçiler, Prostat Kanseri Için Bir Aradaydı

 Her sene, Mayıs ayında dünya çapında düzenlenen The Distinguished Gentleman’s Ride (Centilmenler Sürüşü), bu yıl İstanbul’da 26 Mayıs tarihinde Galataport İstanbul ev sahipliğinde gerçekleştirildi. ELF Türkiye ile Triumph Motorcycles'in desteğiyle düzenlenen etkinlikte 500'e yakın şık kıyafetli motosiklet tutkunu bir araya geldi. Katılımcılar, Tarihi Yarımada'da unutulmaz bir sürüş gerçekleştirerek başladıkları noktaya geri döndüler.The Distinguished Gentleman’s Ride, dünya çapında erkek sağlığı için farkındalık yaratmak ve fon toplamak amacıyla her yıl düzenlenen benzersiz bir etkinlik. Dünya çapında prostat kanseri ve erkeklerin ruh sağlığı üzerine yürütülen çalışmalara kayda değer finansal kaynaklar sağlamaktadır. DGR’nin desteğiyle, Movember dünya çapında erkeklerin prostat kanserine karşı yüksek risk taşıyanlar için yeni testler ve tedaviler üzerine araştırmalar yapmakta ve klinik kalite kayıtları aracılığıyla tedavileri iyileştirip yan etkileri azaltmaktadır.


Dünyadaki önde gelen erkek sağlığı fonu olan Movember Foundation yararına düzenlenen etkinlikler ile bugüne kadar tüm Dünyada 50 milyon dolardan fazla bağış toplandığını belirten DGR İstanbul Organizasyon Sorumlusu Attila Algan “Dünyada ve ülkemizde erkeklerde en sık rastlanan ikinci kanser türü prostat kanseri. Buna karşın hastalığın erken teşhis ve doğru yaklaşım yöntemleri ile tamamen tedavi edilebilmesi mümkün. The Distinguished Gentleman’s Ride etkinlikleri ile toplanan bağışlar daha fazla erkeğin prostat kanseri ile ilgili bilinçlenmesini, erken tanı için tarama testi yaptırmasını ve sağlığına kavuşmasını desteklemek için kullanılıyor” dedi.İstanbul olarak bu etkinliğe 2014 yılından beri katıldıklarının da altını çizen Algan “Çok küçük bir grup olarak başladığımız sürüşe bu yıl 500’e yakın motosiklet kaydoldu. Hedefimiz en kısa sürede Sidney, Londra, New York ve Los Angeles gibi binin üzerinde katılımcının yer aldığı büyük şehirlerin arasına girebilmek ve prostat kanseri ile ilgili araştırmalar için daha fazla destek sağlayabilmek” dedi.


Mad Men dizisinin ana karakteri Don Draper’ın Matchless motosikleti üzerindeki şık halinden ilham alan The Distinguished Gentleman’s Ride, ilk kez 2012 yılında Avustralya'nın Sidney kentinde gerçekleştirildi. Bu yıl 105 ülkede 1000’e yakın şehirde 113 bin sürücü ile gerçekleştirilen etkinlikte prostat kanseri araştırmaları için 7.5 milyon dolara yakın finansal destek toplandı.This post first appeared on Otometre: Türkiye'nin Otomobil Blogu; Haberler, Y, please read the originial post: here

Share the post

Centilmen motosikletçiler, prostat kanseri için bir aradaydı

×